GODINA ČITANJA 2021. - Projekt poticanja čitanja „Naša mala knjižnica“ - razmjena knjižnih junaka

U sklopu raznih aktivnosti koje provodi Knjižnica OŠ Andrije Kačića Miošića povodom Godine čitanja (sudjelovanje učenika u međunarodnim projektima; Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja i Naša mala knjižnica, sudjelovanje učenika u foto natječaju dječje knjižnice "M2", organiziranim radionicama kreativne lektire, "Malim školskim čitanjima",  i dr.) učenici trećeg razreda sudjeluju u projektu Naša mala knjižnica. Kroz sam projekt učenici čitaju čak šest knjiga (DRHTURAVI VITEZ Kestutis Kasparavičius, TKO JE ANTONIO? Susanna Mattiangeli, Mariachiara Di Giorgio, TIKO I PIKO Aino Havukainen, Sami Toivonen, U BLIZINI ŽIVI DJEVOJČICA Ida Mlakar Črnič, Peter Škerl, SLUČAJEVI MACANA DETEKTIVA , Nada Horvat, Pika Vončina, ROSICA I FAZAN Tamara Bakran, Ana Vujasić) i rješavaju različite kreativne zadatke iz svoje kreativne bilježnice.  Nakon pročitane knjige učenici donose crteže ili literarne uratke za natječaje u sklopu projekta.

Naša knjižnica prijavila se također i za  aktivnost razmjene knjižnog junaka ( lik iz knjige Slučajevi Macana Detektiva autorice Nade Horvat ) u kojoj   sudjeluje u razmjeni knjižnog junaka zajedno s  Knjižnicom OŠ Lovas . Razmjena knjižnog junaka provodi se tako da svojeg junaka (lika iz književnog djela kojeg učenici izrađuju na kreativnoj radionici), zajedno s bilježnicom pošalju u  osnovnu školu čiju adresu dobiju nasumičnim odabirom od organizatora projekta. Ove godine knjižnog smo junaka razmijenili s učenicima i knjižničarkom Knjižnice OŠ Lovas iz Lovasa.

Pratite nas na panou knjižnice:  Pano Knjižnice OŠ Andrije Kačića Miošića

Voditeljice projekta u školi: Biljana Jurić Šarčević i Zdenka Godinić

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 24. 2. 2021.