Sudjelovanje na književnom natječaju „Stjepan Kranjčić“

Na  književnom  natječaju  Hrvatskog dječjeg duhovnog stvaralaštva “Stjepan Kranjčić“ u Križevcima  u kategoriji književnih radova: poezija, proza, igrokaz i likovno stvaralaštvo sudjelovali su učenici OŠ Andrije Kačića  Miošića, Donja Voća.

Za ovogodišnji natječaj pristigao je 161 književni rad i 118 likovnih radova učenika iz Republike Hrvatske.

Prema prosudbi stručnog Povjerenstva za Zbornik je odabrano 61 književni  i 35  likovnih radova.

Među odabranim su radovi učenika naše škole.

Učenik Nikola Kutnjak, 5.r.predstavio se pjesmom Liepa ma Voća.

Učenica Paula Šipek iz 8.r   proznim radom Božanstvena ljepota te likovnim

radovima Lana Stolnik, 8.r i Paula Šipek  na temu  „Ljepota“.

U kategoriji likovnih radova „Ljepota „ rad  Paule Šipek ujedno je i nagrađen.

Pjesmom Liepa ma Voća, pisanom voćanskim govorom Nikola je iznio toplo dječje zapažanje o ljepoti kraja u kojem živi, ali i vrednotama koje ga ispunjavaju.

Paula je kroz književni i likovni rad promišljala o ljepoti prirode i božjeg savršenstva ,a Lana  također likovnim izrazom prikazala tu ljepotu.

Učenike su vodile mentorice: Ankica Belcar, Vesna Bugarinovići i Dubravka Tuđan.

Završna svečanost planira se 17.4.2021.u Križevcima  otvorenjem izložbe likovnih radova  te predstavljanjem zbornika i javnom izvedbom književnih radova, ako to dozvole epidemiološke mjere.

Čestitke autorima i mentorima na postignutim uspjesima uputila je ravnateljica škole naglasivši kako se tradicija uspjeha na literarnim i likovnim natječajima održava niz godina.

A.Belcar

Literarne radove možete pročitati pod "opširnije ".

Priloženi dokumenti:
Paula_Sipek;_Nikola_Kutnjak_Literarni_radovi.docx (18.00 KB)

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 10. 3. 2021.