Zahvalnice učenicima,mentorici i školi za sudjelovanje na 3.BALOGIJADI

Učenice naše škole Elena Vincek,Karla Belščak i Tia Geček sudjelovale su pri kraju protekle školske godine svojim likovnim radovima na 3.BALOGIJADI pod mentorstvom učiteljice Zdenke Godinić.Ovih dana stigle su zahvalnice koje će primiti po dolasku u školu.

Balogijada je krasnoslovno-scenski i likovni nacionalni natječaj raspisan u čast velikog književnog i likovnog umjetnika Zvonimira Baloga.
Tema likovnog natječaja bila je vezana uz knjigu Nevidljiva Iva, a povodom 50. godišnjice objave njezina prva izdanja.
Na natječaj je u likovnoj kategoriji pristiglo 478 radova iz cijele Hrvatske, a prosudbeno povjerenstvo izabralo je 18 radova koji će krasiti jubilarno izdanje Nevidljive Ive.
Iako radovi naših učenika nisu među tima, svakako je za pohvalu njihovo uključivanje u ovaj nacionalni natječaj.
Tomislav Buntak, dekan Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu kao predsjednik povjerenstva za prosudbu likovnih radova izrazio je zadovoljstvo "zato što radovi imaju to temeljno dječje veselje stvaralaštva  ,što bi zapravo trebalo biti i logično s obzirom na temu i pjesnika Zvonimira Baloga, na njegovu radost, na njegovo veselje i širenje dobre vibracije".
To je prepoznala mentorica i potaknula kreativni izričaj svojih učenika i javila se na ovaj natječaj kao i na više drugih likovnih natječaja u kojima su se već njezini učenici dokazali kao mali kreativni likovnjaci.
"To ne začuđuje jer je učiteljici Zdenki Godinić Likovna kultura pojačani predmet sa studija kojim se može doista pohvaliti kao voditeljica kreativnih likovnih  radionica u Učeničkoj zadruzi "Hižica" s kojom je osvojila niz priznanja za svoj rad", ističe ravnateljica.
Završna svečanost 3.Balogijade nije održana uživo,ali se on-line može pogledati na youtube-kanalu Balogijade. Možda tako i drugi učenici dobiju inspiraciju za prijavu na ovaj višeslojni natječaj.

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 2. 9. 2021.