Kaj u slici – Krapina 2001.

Već tradicionalno, početak rujna rezerviran je za Tjedan kajkavske kulture u Krapini kako bi se očuvali  običaji, kultura, govorena, pisana i pjevana kajkavska riječ.

U nedjelju, 5. rujna ispred Festivalske dvorane u suorganizaciji Pučkog otvorenog učilišta Krapina otvorena je izložba dječjih likovnih radova na temu zagorskog pejzaža, licitara i tradicijskih dječjih igračaka. Učiteljica Zdenka Godinić poslala je na natječaj „Kaj u slici“ dva rada na temu zagorskog pejzaža. Za izložbu je odabran rad učenice Tie Geček.
Predsjednica komisije za odabir dječjih likovnih radova istaknula je da je komisija imala  težak zadatak s obzirom na ovogodišnji iznimno velik interes. Na natječaj je prispjelo preko 700 likovnih radova rađenih različitim tehnikama, a za izložbu je odabrano 314 najboljih iz  10 županija i Grada Zagreba. Izložba je otvorena  u maloj dvorani i klubu Pučkog otvorenog učilišta Krapina sve do 23. rujna tako da posjetitelji još uvijek mogu razgledati kvalitetno likovno dječje stvaralaštvo  potaknuto ljepotom pejzaža i  tradicije koja ih okružuje.
Tiji  iskrene čestitke i puno uspjeha u daljnjem likovnom stvaralaštvu!

„Tiu je njezina učiteljica prepoznala kao izuzetno likovno nadarenu učenicu te je njezine radove poslala na više natječaja na kojima su bili zapaženi.  Učenica potječe iz obitelji u kojoj je već bilo glazbeno i likovno talentiranih rođaka te stoga nije začudno da je i Tia naslijedila gene svojih umjetnički  nadarenih voćanskih predaka. Zadaća škole je da razvija njezin talent te smo sigurni da će naslikati još puno lijepih radova,“ istaknula  je ravnateljica.

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 14. 9. 2021.

« Ožujak 2024 »