Obilježavanje Nacionalnog dana hodanja

Na poziv međunarodne organizacije za rekreaciju (Sport za sve) svaki prvi vikend u listopadu diljem svijeta se obilježava Svjetski dan hodanja.

Inicijativu obilježavanja Nacionalnog dana hodanja, svake prve subote u listopadu, pokrenuo je Hrvatski zavod za javno zdravstvo. Cilj ovog obilježavanja je poticanje građana da se u slobodno vrijeme, na otvorenom, unutar sigurnog okruženja uključe u organiziranu i stručno vođenu aktivnost hodanja i na taj način učine velik korak prema unaprjeđenju vlastitog zdravlja.

Učenici, učitelji i ravnateljica OŠ Andrije Kačića Miošića obilježili su Dan hodanja 15.listopada 2021. nakon nastave. Učenici PŠ Antuna Gustava Matoša pješačili su ovim povodom do Etno kuće u Gornjoj Voći kod koje ih je dočekao predstavnik općine i predstavio im Etno kuću i multimedijalne sadržaje kojima je ista opremljena, a zatim su još nastavili do vidikovca i istim putem se vratili nazad.

Učenici OŠ Andrije Kačića Miošića pješačili su do OPG-a Žmegač gdje su se upoznali s proizvodnjom jabuka,soka i octa, zatim su nastavili do Pajtakovog raspela koje je škola obnovila i gdje su se kratko zadržati uz molitvu i blagoslov obnovljenog raspela.Nakon toga produžili su  do vodospremnika gdje su ih dočekatli zaposlenici  Varkoma i približili im kratkom informacijom ovo važno infrastrukturno postrojenje koje se nalazi u našoj općini.

Na povratku kroz zaseok Kuserbanjsko  kratko su svratili do pilane Banfić , vratili se natrag do škole po svoje stvari te su se uputili svojim domovima.

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 20. 10. 2021.