Učenici OŠ Andrije Kačića Miošića na Europskom tjednu

U petak, 6. svibnja, u sklopu Europskog tjedna svoje radove je predstavila i učenička zadruga „Hižica“ iz OŠ „Andrije Kačića Miošića“ Donja Voća. Od 10 do 13 sati na prostoru ispred Županijske palače na Franjevačkom trgu prolaznici su mogli razgledati štandove na kojima su se predstavile učeničke zadruge koje djeluju na području Varaždinske županije. Pod nazivom "Učenici - mladi poduzetnici", ovaj se projekt nastavlja već treću godinu i to u sklopu obilježavanja  Europskog tjedna, a cilj mu je promovirati  učeničko zadrugarstvo, poduzetništvo i kreativnost mladih. Članovi učeničke zadruge „Hižica“ i njihove voditeljice predstavili su svoje eko proizvode među kojima su se ove godine mogle pronaći i sve popularnije eko platnene vrećice koje su vlastoručno ukrasili.

Za više informacija o ovoj temi molim kliknuti na "opširnije".

Hvala!

Učenici OŠ Andrije Kačića Miošića na Europskom tjednu

Za nama je još jedan Europski tjedan koji je ove godine trajao od 2. do 9. svibnja, a Varaždinska ga je županija obilježila jedanaesti puta za redom.

Europski tjedan predstavlja manifestaciju koja je nastala na inicijativu ondašnjeg Ministarstva europskih integracija kako bi se prikladno obilježila dva iznimno važna datuma u povijesti europskog integriranja: 5. svibnja 1949. – Dan osnivanja Vijeća Europe, te 9. svibnja 1950. – dan potpisivanja tzv. Schumanove deklaracije, a koji se u Europskoj uniji obilježava kao Dan Europe.

Svoje su proizvode predstavili i zadrugari Centra za odgoj i obrazovanje "Pahinsko", Srednje škole "Arboretum Opeka",  Učeničkog doma Varaždin,  OŠ. "Andrije Kačića Miošića“ Donja Voća, OŠ "Izidora Poljaka" Višnjica, OŠ. Sračinec, VI. OŠ. Varaždin, VII. OŠ. Varaždin, OŠ. "Ivana Kukuljevića Sakcinskog" Ivanec, OŠ. Sveti Đurđ,  i  OŠ. "Metel Ožegović" Radovan. Štandove su obišli i  varaždinski župan Predrag Štromar te njegovi zamjenici - Blanka Glavica Ječmenica i Milan Pavleković.

Osim već poznatih programa, poput “Europe u srcu Varaždinske županije”, u kojem naši najmlađi sugrađani predstavljaju države EU, zatim “Učenika – mladih poduzetnika” posvećenom učeničkim zadrugama i razvoju poduzetništva među mladima, ove godine organizirane su i nove aktivnosti, poput Sajma volontera.

Biljana Jurić

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 23. 5. 2011.