Izložba dječjeg stvaralaštva u Trakošćanu

Kreativnosti  mladih umjetnika, učenika hrvatskih, slovenskih i ruskih osnovnih škola, premostila je granice i 13. svibnja 2011. godine  predstavila se u Galeriji Dvora Trakošćan.

Temeljem kulturne suradnje Dvora Trakošćan, Društva likovnih umjetnika Maribora, Javnog fonda Republike Slovenije za kulturne djelatnosti, Saveza kulturnih društava Maribor, osnovnih škola Malečnik i Rada Robič Limbuš te Hrvatsko – kineskog društva prijateljstva Varaždin, Hrvatsko-slovenskog društva prijateljstva Općine Bednja, u Galeriji Dvora Trakošćan, 13. svibnja.2011. otvorena je izložba dječjeg stvaralaštva.

Za više informacija o ovoj temi molim kliknuti na "opširnije".

Hvala!

Temeljem kulturne suradnje Dvora Trakošćan, Društva likovnih umjetnika Maribora, Javnog fonda Republike Slovenije za kulturne djelatnosti, Saveza kulturnih društava Maribor, osnovnih škola Malečnik i Rada Robič Limbuš te Hrvatsko – kineskog društva prijateljstva Varaždin, Hrvatsko-slovenskog društva prijateljstva Općine Bednja, u Galeriji Dvora Trakošćan,13. svibnja.2011. otvorena je izložba dječjeg stvaralaštva.

U galeriji dvorca su izloženi radovi slovenskih i hrvatskih osnovnoškolaca iz 22 slovenske i 9 hrvatskih osnovnih škola te učenika međunarodne škole iz Moskve, nastali na 14. međunarodnoj slikarskoj koloniji Limbuš – Maribor 2011. i  26. međunarodnoj kiparskoj koloniji Malečnik 2010. Škole iz Republike Hrvatske na sudjelovanje je pozvala predsjednica Hrvatsko-kineskog društva prijateljstva Varaždin, gđa Milka Knežević, a sudjelovale su sljedeće škole: OŠ Ante Starčevića , Lepoglava ; PŠ Juliane E. Drašković, Cvetlin; OŠ Cestica, OŠ Izidora Poljaka, Višnjica; OŠ Franje Serta, Bednja; OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća; OŠ Ante Starčevića , Rešetari; OŠ Julija Klovića, Zagreb; OŠ Vinica.

Izložbu je otvorio mariborski dogradonačelnik, Milan Milk, a nazočne su  pozdravili Milka Knežević -  koordinatorica aktivnosti organizacije izložbe, Adam Pintarić - ravnatelj Dvora Trakošćan, Josip Podsečki - predsjednik Vijeća Općine Bednja, Andrija Karafilipović - generalni tajnik Koordinacije hrvatsko- slovenskih društava prijateljstva te Franc Strašek - dopredsjednik Saveza slovenskih društava u Hrvatskoj.

Uz usmene pohvale mladi su kreativci tom prilikom primili i sponzorske darove. Izložba se u galeriji Dvora Trakošćan može razgledati do 31. svibnja, a kreativnost i stvaralački rad neće nikoga ostaviti ravnodušnim.

Biljana Jurić

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 25. 5. 2011.