Učenici OŠ Andrije Kačića Miošića nastupili na XIV. Rešetaračkom susretu pjesnika

U organizaciji Književnog likovnog društva Rešetari 30. rujna i 1. listopada održani su XIV. Rešetarački susreti pjesnika uz promociju Zbornika pjesama hrvatskih pjesnika iz dijaspore, članova KLD "Rešetari" te mladih pjesnika koje su predstavljali i učenici naše škole.

Program je počeo 30. rujna, u petak, otvorenjem izložbe XIV. međunarodne likovne kolonije "Petrović - Rešetari 2011." Pozdravne riječi nazočnima je uputio Ivan de Villa, predsjednik KLD-a, a otvorila ju je Milka Perković, predsjednica Općinskog vijeća općine Rešetari.

Za više informacija o ovoj temi molim kliknuti na "opširnije"!

Hvala!

U subotu, 1. listopada program je počeo od 10 sati i 30 minuta i potrajao sve do 21 sat. Uslijedile su brojne promocije knjiga: "Između dvojbi" Ljerke Totch Naumove iz Makedonije (promotor mr. Lujo Medvidović iz Osijeka), "Hrvatska, i izvor i ušće" Ivanke Kuzmanović Madunić iz SAD-a (promotor prof. Vjekoslava Bagarić, NG Gimnazija i članica MH Nova Gradiška). Potom je predstavljen Zbornik mladih pjesnika "Dodirni ga srcem" (promotori Zlata Dasović, Osijek i prof. Ivana Prakaturović, Rešetari), Zbornik pjesama XIV. Susreta pjesnika "O zemlji i zanovijeti" (promotori profesori Ivan Slišurić i Đuro Vidmarović).

Istoga dana na priredbi su nastupili učenici OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća  ( Suzana Kralj) te PŠ Antuna Gustava Matoša , Gornja Voća ( Slavko Kolačko). Učenici su krasnoslovili svoje pjesme koje su objavljene u Zborniku mladih pjesnika. Upriličen je prijem u OŠ "Ante Starčevića" gdje su se bolje međusobno mogli upoznati mladi i sariji naraštaji pjesnika iz domovine i inozemstva.

Svi pjesnici i gosti, sudionici ove vrijedne manifestacije susreli su se na prijemu s načelnikom Općine Rešetari i drugim predstavnicima općine, kao i dožupanicom Ružicom Vidaković. U školsko - športskoj dvorani od 19:00 sati uslijedio je središnji događaj XIV. Rešetaračkih susreta pjesnika - susret poetske riječi. Nastupilo je 12 članova KLD "Rešetari" po dva pjesnika iz Osijeka, Slavonskog Broda, Valpova, Donjeg Miholjca, Našica i Nove Gradiške, Splita, Varaždina, afirmirani pjesnici iz Hrvatske i hrvatski pjesnici iz dijaspore - Mađarske, Njemačke, Austrije, Slovenije, Srbije, BIH, Italije, Crne Gore, Slovačke, Švedske, SAD-a, Kanade, Južnoafričke Republike. Za sve sudionike susreta upriličena je svečana večera.

Biljana Jurić

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 5. 10. 2011.