Martinje u OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća

Dani Martinja u voćanskom kraju, osim tradicionalnog krštenja mošta, imaju posebno značenje - obilježava se Dan župe sv. Martina biskupa i Dan Općine Donja Voća. Ovom prigodom učenici i učitelji OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća pripremili su prigodnu svečanu priredbu i prodajnu izložbu radova učeničke zadruge i radova vanjske suradnice gđe. Milke Knežević i na taj način dali svoj doprinos svečanom obilježavanju Danu župe sv. Martina biskupa i Danu Općine Donja Voća.

Za više informacija molim kliknuti "opširnije".

Hvala!

Na priredbi su nazočili gosp. Kruno Jurgec, načelnik Općine Donja Voća, gosp. Mario Medenjak, predsjednik Općinskog vijeća, gđa. Rahela Blažević, ravnateljica škole, gđa. Barbara Ratkaj,  predstavnica turističke agencije Varaždintours, članovi Vijeća roditelja, vijećnici  Općinskog vijeća, roditelji učenika, učitelji i učenici OŠ Andrije Kačića Miošića i PŠ Antuna Gustava Matoša. Prigodni program priredbe sadržavao je razne recitale o Martinju, jeseni, zavičaju, izvedbe glazbene grupe i školskoga zbora, nastup na gitari učenice Magdalene Banfić, a završili  su ga prigodnim govorom načelnik općine, gospodin  Kruno Jurgec te ravnateljica škole, gospođa Rahela Blažević. Nakon priredbe gosti su se uputili do župne crkve ispred koje je upriličena prodajna izložba učeničkih radova i radova vanjske suradnice škole, gđe. Milke Knežević koju su postavili članovi školske zadruge „Hižica“.

Nakon što su dragi gosti odabrali pokoju zanimljivu sitnicu,  svi su se zajedno uputili u župnu crkvu u kojoj je služena misa povodom Dana zaštitnika župe koju je predvodio voćanski župnik, velečasni Josip Drvoderić.

Veseli što su ugostili drage goste i zbog uspješne prodaje na svojim štandovima, učenici i njihovi gosti priključili su se veseloj atmosferi proštenja. Sada su učenici dobili priliku da svu svoju pažnju usmjere na njima najzanimljivije šarene štandove.

Biljana Jurić

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 21. 11. 2011.

« Ožujak 2024 »