Adventske aktivnosti

Tijekom mjeseca prosinca u OŠ Andrije Kačića Miošića u Donjoj Voći kao i u PŠ Antuna Gustava Matoša u Gornjoj Voći traju već tradicionalne adventske aktivnosti.

Za više informacija o ovoj temi molim kliknuti na "opširnije"!

Hvala!

Svaki ponedjeljak učiteljice će čitati učenicima blagdanske priče, a sve u nadi da neće nestati dobre stare navike čitanja i da će mame, tate, bake, djedovi, tete, sestre... nastaviti tu čaroliju živog tkanja priča. Pažljivo izabrane priče čitat će se u predvorju škole uz adventski vijenac koji su na tradicionalan način od prirodnih materijala iz voćanske šume izradili sami učenici. Svakog će  se ponedjeljka u vrijeme adventa čitati jedna priča uz paljenje jedne svijeće na adventskom vjenčiću. Posljednja priča pričat će se u ponedjeljak, 19.12.2010. prije početka nastave. Aranžerska grupa izradila je i male adventske vjenčiće za sve učionice i prostorije škole. Na nastavi vjeronauka, ali i na raznoraznim radionicama izrađuju se prigodni ukrasi za učionice. U nizu lijepih aktivnosti sudjeluju svi – učenici, učitelji i ravnateljica u zajedništvu s roditeljima i lokalnom samoupravom. Sav potreban materijal koji se ne može naći u prirodi, osigurat će škola.

U školi se također tijekom cijele školske godine provode razne humanitarne aktivnosti , a u predblagdansko vrijeme na njih se stavlja poseban naglasak. Ovih dana u školi se provodi Caritasova humanitarna prodaja označivača za knjige sa tri poruke:

„ Kada otvoriš misli svijet postaje ljepše mjesto.“

„Kada otvoriš uši čuješ kako drugi dišu.“

„Kada otvoriš ruke uvijek ti netko padne u zagrljaj.“

Kako bi umanjili utjecaj medija koji dovodi do pretjeranog trošenja novca u predblagdansko vrijeme  u školi smo za dan 06.12.2011. (Sveti Nikola) isplanirali darovne izložbe učeničkih sitnica. Učenici će iz svojih domova donijeti i međusobno se darivati raznim sitnicama, a one sitnice koje nitko ne odabere bit će donirane Crvenom križu u Ivancu.

Sve predblagdanske aktivnosti završit će svečanim priredbama u matičnoj i područnoj školi te zajedničkim domjenkom učitelja, učenika i roditelja kao i tradicionalnom prodajnom izložbom Učeničke zadruge  „Hižica“ i vanjske suradnice Milke Knežević.

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 7. 12. 2011.