Književno lutkarski susret s Jadrankom Čunčić- Bandov

U utorak, 13.03.2012., učenici nižih razreda OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća zajedno sa svojim učiteljicama i  roditeljima koji su uspjeli doći, pogledali su predstavu Šale, trice, zvrndalice   koju im je izvela autorica istoimene knjige i lutkarica Jadranka Čunčić-Bandov.

Za više informacija o ovoj temi molim kliknuti na "opširnije"!

Poznata spisateljica mnogih dječjih knjiga, čiji se mnogobrojni tekstovi nalaze i u školskim udžbenicima, napisala je sedam knjiga igrokaza za djecu i mlade i većinu tih igrokaza je i sama izvela u lutkarskim predstavama. Autorica je sudjelovala i u izradi lutaka od tikvi iz kojih je kasnije nastala televizijska serija „Tikvići“. Jadranka Čunčić - Bandov kao kazališna umjetnica lutki daje glas, oblikuje njezin karakter: izvodi lutkarske predstave, a sklad njenih tekstova igrokaza i lutke stvara jedinstven umjetnički doživljaj.

Učenici su imali priliku uživati u humoru njezinih igrokaza, lutkama izrađenim iz najrazličitijih materijala te aktivno sudjelovati u izvođenju predstave.

Podjednako su bile oduševljeni i njihovi učitelji koji su dobili mnoštvo novih ideja te su bili posebno impresionirani kreativnošću autorice u izradi lutaka. Kao zahvalu za sat smijeha i pozitivnih vibracija, ravnateljica škole, gđa. Rahela Blažević poklonila je spisateljici unikatnu uru koju su izradili članovi učeničke zadruge „Hižica“ .

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 22. 3. 2012.