Ekološka akcija „Zelena čistka – jedan dan za čitav okoliš“

U petak, 20. travanj 2012. skratili smo nastavne satove i priključili se tisućama ljudi u Hrvatskoj koji su čistili okoliš i uređivali ga kako bi svima bilo ljepše i ugodnije. Učenici naše škole sudjelovali su u akciji na način da su pokupili smeće u užem centru naselja pazeći da se očisti sav otpad pronađen u odvodnim jarcima, živicama i slično.

Za više informacija o ovoj temi molim kliknuti na "opširnije"!

Fotografije možete pogledati u foto-galerije ove web stranice!

Hvala!

Potrebno je bilo očistiti dio terena do kapele sv. Tome i Izidora, do mosta iznad potoka Voća te do izvora Jablanovac. Učenici VII.a razreda ostali su s majstorom i čistačicama te sadili cvijeće i grmove na padini kod škole. S učenicima su bili razrednici i učitelji koji su imali posljednji sat u tom razredu. Učenici kombiniranog razrednog odjela (2.a i 2.b) i njihova učiteljica Adriana Taučer-Kukec na satu likovne kulture zajednički su izradili plakate za Dan planeta Zemlje (22.travnja). Prvi plakat je rađen pod geslom "Budimo nježni prema Zemlji", a drugi pod geslom "zajedno možemo više".Ravnateljica škole, gđa. Rahela Blažević  pohvalila je učenike koji redovito čiste okoliš i koji su tijekom Križnog puta čistili uz cestu do Gornje Voće. Također je poručila učenicima kako je naš okoliš ogledalo nas samih te da naša škola redovito sudjeluje u ekološkim akcijama. Bivši predsjednik RH, Stjepan Mesić pohvalo nas je jer smo u godini u kojoj je on posjetio našu školu iz šume Lukavec iznijeli 800 vreća smeća i 8 t krupnog otpada. Upravo smo mi kao škola pokrenuli tu akciju nakon čega su i druge voćanske udruge čistile šume od otpada. Ravnateljica je zamolila učenike da čuvaju okoliš i prijavljuju ljude koji odvoze otpad u šumu kako bi bili primjereno kažnjeni.

Biljana Jurić

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 20. 4. 2012.