Terenska nastava u Zagrebu

Učenici OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća i PŠ Antuna Gustava Matoša, Gornja Voća posjetili su 19. travnja 2012. dvoranu Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. U dvorani  je povodom tjedna glazbe za djecu i mladež izvedena glazbena predstava pod nazivom“LJUBAVI U DURU I MOLU -Romeo i Julija“.

Za više informacija o ovoj temi molim kliknuti na "opširnije".

Fotografije ,možete pogledati u foto-galeriji ove web stranice.

Hvala!

Učenici su krenuli na put ujutro u 7:30 h ispred škole u Donjoj Voći. Putovanje je proteklo u redu. Glazbena predstava je započela oko 10:00h i trajala je 60 min za vrijeme kojih je učenike  zabavljao i uvodio u različite ljubavne melodije voditelj Dražen Sirišćević.

Program:

  M. GLINKA – RUSLAN I LJUDMILA – Uvertira  /5.20/

  F. LAI – LOVE STORY, tema iz filma

  S. PROKOFJEV – ROMEO I JULIJA  baletni blok /10-max.12.'/

  P. I. ČAJKOVSKI – ROMEO I JULIJA  Uvertira-fantazija /DIO do max3-5'/

  L. BERNSTEIN – PRIČA SA ZAPADNE STRANE – Mambo /3'/

  P. MASCAGNI – CAVALERIA RUSTICANA – Intermezzo /5'/

  G. BIZET – CARMEN – Habanera

  A. HAČATURJAN – SPARTAK – Adagio – BALET  /kratiti na cca.5'/

   J. GOTOVAC – ERO S ONOGA SVIJETA – duet Miće i Đule /5'/

  F. MENDELSSOHN – SVADBENA KORAČNICA –/ balet samo simbolično/

Nakon završetka učenici su pješice krenuli kroz Zrinjevac prema glavnom Zagrebačkom trgu. Niži razredi su slobodno vrijeme do polaska u 14:00h proveli u Botaničkom vrtu, Gornjem gradu i šetnjom kroz centar Zagreba, dok su viši razredi uglavnom bili slobodni i samostalno režirali svojih dva i pol sata slobodnog vremena. Razgledali su grad, kulturne ustanove, različite dućane. Ručali su i uživali u lijepom vremenu. Također su sreli neke poznate ili zanimljive ljude s kojima su se fotografirali i puni dojmova su se oko 16:30 h vratili svojim domovima.

Jadranka Petrač

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 26. 4. 2012.