15. Međunarodna slikarska kolonija Maribor 24. i 25. 4. 2012.

Tijekom 24. i 25. travnja u Mariboru u prostorijama JSKD-a (Javni sklad za kulturnu djelatnost) Maribor održana je 15. Međunarodna slikarska kolonija. Organizatori kolonije su bili JSKD Maribor i Međunarodni klub prijatelja Donja Višnjica. Tijekom dva dana, osnovnoškolska djeca su uz pomoć mentora slikala na temu „ljudi, ulice, grad“. U sklopu Europskog programa kulture Maribor 2012. će biti održana izložba radova nastalih na ovoj koloniji. Otvorenje izložbe će biti u Mariboru 11.5. te će se kasnije izložba seliti u Graz te ostalim gradovima koji su uvršteni u Europski program kulture.

Za više informacija o ovoj temi molim kliknuti na "opširnije"!

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji ove web stranice!

Hvala!

15. Međunarodna slikarska kolonija Maribor 24. i 25. 4. 2012.

Sudionike kolonije, djecu, mentora, Nevu Kovačić (organizatoricu iz JSKD Maribor), Milku Knežević (organizatoricu iz RH) je 24. travnja primio počasni konzul RH u Sloveniji prof. dr. Šime Ivanjko u prostorijama Hrvatskog konzulata. Razlog prijema je bilo upoznavanje s programom kolonije te Hrvatsko – Slovenskim programom prijateljstva.

Članovi Međunarodnog kluba prijatelja bili su dočekani ispred JSKD-a Maribor od direktora Matije Varla, koordinatora za kulturu Marijana Pungartnika i Neve Kovačić, koji su ujedno i članovi savjeta i voditelji različitih sekcija u svojoj domeni u Međunarodnom kluba prijatelja.

Sudionici:

·         OŠ Rada Robića Limbuš

·         OŠ Sladki Vrh

·         OŠ Malečnik

·         OŠ Selnica ob Dravi

·         OŠ Janka Glazerja Ruše

·         OŠ Franca Lešnika Vuka Slivnica

·         PŠ Brezno – OŠ Selnica ob Dravi

·         OŠ Tabor i Maribor

·         OŠ Toneta Čufarja Maribor

·         OŠ Martina Konšaka Maribor

·         OŠ Franca Rozmana Staneta Maribor

·         OŠ Janka Padežnika Maribor

·         Centar za sluh in govor Maribor

·         OŠ Ante Starčevića Lepoglava Hrvatska  (Anamarija Žuliček, Tanja Mravlinčić, učenice 8. razreda, mentor: Davor Petak)

·         6. OŠ Varaždin (Marta Petak, učenica 3. razreda, mentor: Davor Petak)

·         OŠ Andrije Kačiša Miočića Donja Voča Hrvatska (Blažević Filip, Antonio Medenjak, Kralj Suzana učenici 8. razreda, mentor: Danko Merin)

·         Akademische Gymnasium Austrija

·         BRG – Kepler Austrija

·         Volksscule Berliner Ring Austrija

·         NM – Schule St. Leonhardt Austrija

·         Volksscuhule Elisabeth Austrija

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 10. 5. 2012.