Stotinjak djece sudjelovalo u preventivnom projektu „Otvorene zabavne škole nogometa“

Policijski službenici za prevenciju Policijske uprave varaždinske u suradnji sa humanitarnom organizacijom CROSS CULTURESS PROJECT ASSOCIATION (CCPA) Hrvatska, Vijećem za prevenciju kriminaliteta Općine Donja Voća, Osnovnom školom „Andrije Kačića Miošića“ iz Donje Voće, Područnom školom „Antun Gustav Matoš“ iz Gornje Voće i Nogometnim klubom „Vindija“ iz Donje Voće  od 15. do 17. lipnja zajednički su proveli preventivni projekt pod nazivom „Otvorena zabavna škola nogometa“.

Za više informacija molim kliknuti na "opširnije"!

Hvala!

U projektu je sudjelovalo stotinjak djevojčica i dječaka u dobi od 6 do 12 godina koji su na prostoru nogometnog igrališta u Donjoj Voći u tri dana trajanja Škole bili u središtu pozornosti, te se družili i zabavljali uz igre koje su za njih pomno isplanirali i pripremili njihovi treneri i asistenti.

Policijski službenici su u sklopu projekta uz sam sportski teren postavili „informativni štand za prevenciju“, te izložili policijska vozila i opremu koju koriste u svakodnevnom radu. U razgovoru sa djecom skretali su im pozornost na sigurno ponašanje u prometu, te im podijelili promotivni materijali Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske, osiguran iz Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa.

Završnog dana projekta za svu su djecu organizirane radionice, dok je za njihove roditelje osmišljen takozvani „kutak za roditelje“ na temu prevencije ovisnosti i vršnjačkog nasilja, te usvajanja navika važnih za normalan rast i razvoj djece.

Organizatori su osigurali sportsku majicu, kapu, narukvicu, te diplomu o sudjelovanju u „Otvorenoj zabavnoj školi nogometa“ za sve natjecatelje. Isto tako, nogometne lopte, markeri, plastični čunjevi i ostali  rekviziti korišteni tijekom trajanja Škole biti će darovani Osnovnoj i Područnoj školi, te Nogometnom klubu.

Uz policijske službenike u realizaciji projekta važan doprinos dali su  i volonteri angažirani od strane lokalne zajednice koji su kao treneri i asistenti, te pomoćno osoblje cijelo vrijeme vodili računa o uspješnoj organizaciji i sigurnosti svih sudionika ovog preventivnog projekta.

Podsjećamo da se ovim preventivnim projektom želi kroz druženje, igru i zabavu staviti dijete u središte pozornosti, te na taj način stvoriti međusobno povjerenje, dijalog i suradnju institucija i lokalnih vlasti poradi prevencije sukoba i kriminala u lokalnim zajednicama. Igrom i edukacijom nastoji se podučavati toleranciji i nenasilju, te na taj način doprinijeti smanjenju  vršnjačkog nasilja.

Iz tih razloga policijski službenici za prevenciju Policijske uprave varaždinske i dalje će provoditi ovaj preventivni programa, te će se slijedeća takva škola održati već od 27. do 29. lipnja na igralištu nogometnog kluba NK „Mladost Varaždin“ u Biškupcu.

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 20. 6. 2012.

« Ožujak 2024 »