Umjetnica i učenici doprinose recesiji obnovom školskog namještaja

U Osnovnoj školi Andrije Kačića Miošića u Donjoj Voći odlučili su učenici svojom kreativnošću i trudom doprinijeti recesiji.

Naime,na poticaj ravnateljice i umjetnice Klaudije Vukman iz Varaždina,odlučili su obnoviti stare ormare te stolice kroz dvije kreativne radionice. Učenici su s oduševljenjem prihvatili ideju ravnateljice da se obnove stari ormari koji su od drveta i daleko su kvalitetniji od ovih modernih što se rade od iverice,ali ih je već malo nagazio zub vremena.

S umjetnicom su već odradili nekoliko radionica keramike te se poznaju kao stari suradnici što im je omogućilo da su vrlo brzo iskristalizirali što žele kao motive na ormarima u svojim učionicama. Tako su za glazbenu učionicu odabrali note,tipke i glazbene instrumente,a za učionicu nižih razreda simpatičniji su im bili cvjetni motivi.

Za više informacija molim kliknuti na "opširnije"!

Više fotografija možete pogledati na foto-galeriji ove stranice!

Hvala!

Ormari su osvanuli u novim,veselim bojama i razdraganim motivima.

Učenici su vrijedno "šmirglali" ormare te bojali,a nakon sušenja lijepili su salvetnom tehnikom izrezane motive od tekstila i ukrasili ormare. U ovoj radionici sudjelovali su učenici sedmih i osmih razreda,a interes za bojanje stolica je bio velik u petom razredu te će se ova radionica održati u proljeće.

Suradnja škole i umjetnice Klaudije Vukman je dugogodišnja ,a ogleda se u radionicama koje je ova umjetnica održala u više navrata obzirom da su mnogi učenici klijenti knjižare "Trap" koje je vlasnica. Na taj način ova ,po struci informatičarka,a izuzetno talentirana keramičarka koja je imala već nekoliko zapaženih izložbi u Varaždinu te radove na niz međunarodnih natječaja,svoj kreativni potencijal prenosi i na mlade generacije .

Učenici su pokazali interes za njene keramičarske radove obzirom da su prošle godine uz blagdan Božića s njom izradili figurice za jaslice te se uskoro očekuje njena izložba i u školskim prostorima.

Ovo je primjer izvrsne suradnje škole i malih poduzetnika koji ,zapravo,imaju obostrani interes za dobrobit jednih i drugih.

Naime,škola se nalazi na području od posebne državne skrbi,udaljena je 30 km od županijskog središta pa odlazak u kupovinu udžbenika iziskuje pozamašne troškove. Stoga knjižara ove vlasnice udžbenike roditeljima dostavlja u mjesto boravka i,u znak zahvalnosti za ukazano povjerenje,održava njihovoj djeci besplatne kreativne radionice tijekom školske godine.

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 7. 11. 2012.

« Ožujak 2024 »