Tulum s(l)ova u OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća

U noći s utorka na srijedu(6.studenoga 2012.) ,  od 19 do 22:00 sati, u OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća naveliko se tulumarilo. Naime, noćnim čitateljskim susretom Knjižnica OŠ Andrije Kačića Miošića i njeni vjerni korisnici priključili su se  projektu poticanja čitanja iz užitka Tulum s(l)ova.

Projekt je osmišljen tako da zadovoljava potrebe učenika koji u njemu sudjeluju i uz to im približava čitanje iz užitka te stav prema volontiranju, a usmjeren je i prema koristi u lokalnoj zajednici. Namijenjen je uzrastu sedmih i osmih razreda OŠ te prvih i drugih razreda SŠ.

Početak projekta činio je noćni čitateljski susret u školskoj knjižnici čija je najvažnija aktivnost ceremonijalno čitanje iz užitka. Osim ceremonijalnog čitanja iz užitka proveli smo niz aktivnosti za vrijeme noćnog čitateljskog susreta (utvrđivanje pravila susreta, glazbene točke učenika, društvene igre, gledanje filma primjerenog dobi, pričanje priča, čitanje priče na engleskom jeziku, druženje učenika i razmjena priča). Susret  u našoj školi nije organiziran kao što je izvorno zamišljen s noćenjem u vrećama u školskoj knjižnici jer za sada nemamo za to uvjeta. Slijedi nam izlazak u lokalnu zajednicu, u ustanove, udruge, poduzeća, javna mjesta na kojima će učenici koji su sudjelovali na održanom susretu čitati građanima odabrane tekstove iz užitka.

Svi sudionici i provoditelji susreta utvrdili su da je iznimno koristan, kvalitetno osmišljen  i zabavan te bi ga u svako vrijeme preporučili i drugim školama.

Biljana Jurić

Više fotografije pogledajte u foto-galeriji ove stranice!

Hvala!

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 7. 11. 2012.