Križni put 2013.

Dana 22.3.2013. godine, učenici i učitelji Osnovne škole Andrije Kačića Miošića i  Područne škole Antuna Gustava Matoša sudjelovali su na pobožnosti križnog puta kojeg je predvodio voćanski župnik, vlč. Josip Drvoderić.

U prijepodnevnim satima svi okupljeni kod škole u Donjoj Voći krenuli su putem prema župnoj crkvi, zatim prema župnom dvoru, do zaseoka Slivarsko te sve do zaselka Rijeka Voćanska.

Kroz sedam postaja križnog puta razmatrani su biblijski tekstovi koji opisuju Isusovu muku i smrt na križu. Kod svake postaje, vlč. Drvoderić čitao je tekst iz Svetog pisma, a nakon toga su već unaprijed određeni učenici, ovogodišnji kandidati za sakrament Svete potvrde, čitali molitvu vjernika. Od postaje do postaje svi su učenici naše škole pjevali prigodne pjesme.

Isus je prošao svoj križni put koji je uistinu bio težak. I mi u vrijeme korizme obavljamo pobožnost križnog puta, razmišljamo o Isusovim posljednjim trenucima. Vrhunac Isusove ljubavi prema nama je upravo njegova muka i smrt. Čineći različite žrtvice pa tako i ovaj hod, zahvaljujemo Isusu za muku i smrt koju je podnio za nas ljude. Isto tako imamo priliku u naš život, ali i u život svoga bližnjega unijeti proljeće, radosne i lijepe trenutke i tako stići do najljepšeg i najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa.

Pobožnost križnog puta završila je u popodnevnim satima, u prekrasnoj prirodi uz pjev ptica i žubor potoka.

Vesna Bugarinović

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 19. 4. 2013.