Učenice OŠ Andrije Kačića Miošića na završnoj svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja

Učenice 8. razreda OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća, koje su sudjelovale u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja, posjetile su u pratnji  knjižničarke i učiteljice engleskog jezika sajam knjige, „Interliber“.

Na završnoj svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja, koja se odvijala u okviru sajma , održalo se izvlačenje i dodjela glavne i utješnih nagrada pobjednicima iz svih knjižnica koje su sudjelovale u kvizu. Kazalište Mala scena iz Zagreba odigralo je  predstavu Debela prema istoimenoj knjizi Silvije Šesto Stipaničić. Nakon završne svečanosti učenice su razgledale mnogobrojne šarene štandove na kojima se moglo pronaći ponešto za svaku dob i ukus. Na velesajmu je u isto vrijeme bio postavljen i  38. Hrvatski salon inovacija s međunarodnim sudjelovanjem - Inova 2013. te 9. Izložba inovacija, prototipova i studentskih poslovnih planova – Budi uzor za koje su učenice pokazale zanimanje te posjetile i  proširie svoje vidike.

Učenici OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća i PŠ Antuna Gusva Matoša, Gornja Voća redovito i rado sudjeluju u raznim kvizovima i projektima za poticanje čitanja; Nacionalni kviz za poticanje čitanja, Tulum s(l)ova, Čitanjem do zvijezda. Iako škola nema adekvatan prostor za knjižnicu organiziraju se razne radionice u suradnji s drugim učiteljima te sati za poticanje čitanja i informacijsko opismenjivanje učenika.

Biljana Jurić

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 19. 11. 2013.