Projekt učenja slovenskog jezika

Učenici naše škole prošle su se školske godine po prvi put uključili u projekt učenja slovenskog jezika koji je pokrenuo Savjet slovenske nacionalne manjine Varaždinske županije u suradnji s osnivačem naših osnovnih škola-Varaždinskom županijom.
Slovenski jezik kao izvannastavnu aktivnost izabralo je lani šesnaestero učenika,a ove školske godine u projektu je ostalo osmero učenika.
U četvrtak ,5.12.2013. svi učenici iz Varaždinske županije koji ove godine sudjeluju u projektu su bili pozvani na zajedničku priredbu kojoj su nazočili predstavnici Ministarstva za izobraževanje,znanost in šport Republike Slovenije,Urada vlade za Slovence v zamejstvu in po svetu,Zavoda Republike Slovenije za školstvo,Vijeća slovenske nacionalne manjineVaraždinske županije,Slovenskog kulturnog društva Nagelj Varaždin te Varaždinske županije.
Bili su tu i svi ravnatelji županijskih škola koje sudjeluju u projektu kao i sve učiteljice iz Slovenije koje poučavaju slovenski jezik u hrvatskim školama.
Učenici su priredili program na slovenskom jeziku,a škola-domaćin izvela je dvije glazbene točke.Svi sudionici projekta dobili su zahvalnice i knjige na slovenskom jeziku kako bi ,čitajući ih,produbili svoje znanje.
Projekt se nastavlja i dalje te proširuje mogućnostima suradnje među školama dviju država kako bi se širila nova prijateljstva te upoznavali jezici i kulture susjednih naroda.

Ravnateljica: Rahela Blažević, prof.

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 6. 12. 2013.