Humanitarna aukcija slika za djecu Sirije

Naša se škola priključila humanitarnoj aukciji slika "Pomozimo djeci Sirije" koju je organiziralo Društvo Crvenog križa Varaždinske županije.

Aukcija je održana 31.siječnja 2014. u prostorima hotela "Turist" u Varaždinu, a nazočila joj je naša ravnateljica prof. Rahela Blažević koja je ,kao podpredsjednica Društva Crvenog križa Varaždinske županije, bila i članica organizacijskog tima koji je ovu aukciju i organizirao.

Na poziv DCK Varaždinske županije naša je škola darovala za aukciju slika učenički rad "Dva leptira" te sliku našeg profesora likovne kulture, akademskog slikara Danka Merina pod nazivom "Zagorska crkva".

Ravnateljica je iz svoje privatne kolekcije aukciji doprinijela slikom slikarice Milke Knežević te jednim akvarelom prof. Danka Merina.

Tako smo se i mi pridružili velikom broju donatora koji pomažu ovoj zemlji u kojoj je ubijeno preko 200 000 ljudi i stradao velik broj djece,a gotovo 7 milijuna ljudi bilo je prisiljeno napustiti svoje domove. Oko 2 miljuna ljudi izbjeglo je u susjedne zemlje.

Kako je i naša zemlja u svojoj novijoj povijesti imala slično iskustvo,potrebno je senzibilizirati mlade naraštaje da budu suosjećajni te da svojim malim doprinosom pripomognu u humanitarnim akcijama.

Društvo Crvenog križa Varaždinske županije organizirat će i humanitarni koncert za istu namjenu pa su učenici pozvani da sa svojim roditeljima nazoče i koncertu te i na taj način-kupnjom ulaznice, pripomognu djeci Sirije.

Biljana Jurić

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 3. 2. 2014.