Za 1000 radosti

Učenici Gornje i Donje Voće i ove su godine svojim prilozima podržali akciju Hrvatskog Caritasa pod nazivom 'Za 1000 radosti', koja ove godine ima moto 'Sve je moguće'.

Riječ je, naime, o akciji kojom se prikupljaju sredstva za siromašne obitelji diljem naše domovine prodajom prigodnih narukvica s poticajnom porukom, i to po cijeni od 5 kuna. Tako je ove godine prodano dvjestotinjak šarenih narukvica, a novac je uplaćen na račun Hrvatskoga Caritasa, koji ga donira onima kojima je najpotrebniji prigodom božićnih blagdana. U našim školama akciju su provodile vjeroučiteljice Petra Hojski i Valentina Krizmanić.

Svaka od deset boja narukvica nosila je drugačiju poruku, od čega su neke: Vjerujem u ljubav, Dajem sve od sebe, Slobodno stvaram, Nudim prijateljstvo, Usudim se sanjati, Ne bojim se budućnosti. Djeca su se oduševljena dizajnom, šarenilom i poticajnošću narukvica već u prvim danima akcije uključila, te je stoga naručen dodatan paket narukvica, što nije ostavilo ravnodušnima ni organizatore akcije.

Upravo iz ove dječje geste pomaganja možemo mnogo toga naučiti. Važno je naglasiti kako su djeca na spomen humanitarne akcije odmah odlučila uključiti se dajući možda jedini novac koji su im roditelji dali za taj dan, a same narukvice bile su samo dodatan poticaj. Mnogo to govori i o našim obiteljima: znak je to kako u njima još ima one iskonske dobrote, solidarnosti i odgoja za vrednote, što je toliko potrebno današnjemu društvu! Prošle smo nedjelje zakoračili u vrijeme adventa ili došašća: imajmo na umu i srcu Isusove riječi o ljubavi koju bismo trebali imati jedni za druge, jer će nas se prepoznati tek po plodovima kojima rađa naš život!

Valentina Krizmanić

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 5. 12. 2014.

« Ožujak 2024 »