Blagdanska priredba

Zajednička školska priredba matične i područne škole povodom blagdana Svetog Nikole održala se u petak 5. prosinca 2014. u školskoj športskoj dvorani u Donjoj Voći. Priredba se ove godine održala pod sloganom „Dobro je biti dobar“  jer su se tijekom priredbe prikupljale donacije za udrugu „Vita“ čiji je cilj pomoć i podrška osobama oboljelima od zloćudnih bolesti.

Priredbu su otvorili učenici 4.a, Valerija Četrtek i Jurica Sambolec, koji su krasnoslovili svoje pjesme objavljenje u ovogodišnjim književnim zbornicima u Ivancu i Zlataru. Nakon njih glasnim su pljeskom bili pozdravljeni prvašići i njihov prvi javni nastup. Molitvom „Anđele čuvaru“ dozvali su anđela čuvara za zaštitu i zagovor kod Boga. Pjevanu molitvu izveli su učenici 2.a

Dramska družina iz Gornje Voće predstavila se šaljivom scenskom igrom „Mamina jedinica“ i igrokazom „Čudesni tik-takić“.

Pjesmu „Tiha noć“ učenici su otpjevali  na četiri jezika – hrvatskom, njemačkom, engleskom i slovenskom jeziku.

Prigodnim recitacijama i scenskim igrama o svetom Nikoli predstavili su se učenici 2. i 3.a., a raznovrsnost ovogodišnje priredbe upotpunila je na samom kraju dječja sekcija Kulturno umjetničkog društva Voća.

Ni ove nas godine nije razočarao naš dragi sveti Nikola koji je s obiljem slatkiša počastio voćanske mališane. Svetoga je Nikolu i ove godine upriličio sam voćanski župnik, vlč. Josip Drvoderić i svojom pojavom razveselio najmlađe, ali i one malo starije. Prigodnim govorom roditeljima, učiteljima i učenicima obratila se i ravnateljica škole, gospođa Rahela Blažević.

Kao i svake godine nakon priredbe upriličena je izložbena prodaja radova učeničke zadruge „Hižica“ i domjenak za roditelje, učitelje i učenike i sve drage goste. Učenicima OŠ Andrije Kačića Miošića i PŠ Antuna Gustava Matoša istoga su dana podijeljeni i slatki paketići koje je financirala Općina Donja Voća.

Priredbu su vodile učenice 6.b Maja Stolnik i Martina Premužić.

Dubravka Tuđan

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 12. 12. 2014.