Sanja Pilić oduševila voćanske učenike

Opuštena, vedra, vječno nasmijana  književnica  za djecu , Sanja Pilić, kći još poznatije mame Sunčane Škrinjarić,  gostovala je 3. ožujka 2015. godine  u OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća i PŠ Antuna Gustava Matoša, Gornja Voća na radost svih učenika, učitelja i djelatnika škole.

Autorica četrdesetak naslova i brojnih nagrada, većinu svoga opusa posvetila je najmlađima u slikovnicama (Vidiš da se moram zabavljati, Znatiželjna koka, Zaljubljeni medo, Jupi, došao je Sveti Nikola, Princeza, Djed Mraz darove nosi, Stigao je brat, Priča o vučiću Grgi, Vuk Grga i njegova obitelj, Maša i gosti, Maša i nova učenica, Maša i životinje, Maša i Božić), ali i starijoj djeci te tinejdžerima u romanima i pričama od kojih je čak šest uvršteno u lektirne naslove (3. razred: Nemam vremena, E baš mi nije žao, Hoću i ja; 5. razred: Mrvice iz dnevnog boravka; 8. razred: O mamama sve najbolje i Sasvim sam popubertetio).

Mladi je rado čitaju i izvan obveznog školskog programa  jer piše  knjige zanimljivih naslova koje prate zanimanja tog uzrasta – prva iskustva, odrastanje i snalaženje u današnjem svijetu – svakako su vrlo privlačna mladim čitateljima (Jesam li se zaljubila, Što mi se to događa?, Zar baš moram u školu?, Što cure govore? Što dečki govore?, Fora je biti faca, zar ne?, Hoću biti posebnaaaaa!, Hej,želim ti nešto ispričati!, Ideš mi na živce!, Vidimo se na fejsu!...).

Druženje s književnicom odvijalo se u poslijepodnevnim satima, učenici matične i područne škole za književnicu su priredili kratke kulturno umjetničke programe u kojima su književnicu prvo pozdravili pjesmom, a zatim ju počastili svojim literarnim uradcima. Nakon kratkih programa dobrodošlice  književnica se predstavila sa nekoliko osnovnih podataka o sebi, a zatim je opširno govorila o svom radu. Uslijedila su razna pitanja od onih klasičnih – kada i kako je počela pisati te gdje pronalazi teme pa sve do onih neobičnijih i osobnijih –  kada se prvi puta zaljubila ili koliko zarađuje. Cijeli događaj, kako je i za očekivati, pratile su salve smijeha i vedro ozračje.

Na kraju susreta književnica je potpisivala knjige, a nerijetki su bili oni koji su željeli ovjekovječiti susret s posebnom gošćom fotografirajući se.

Biljana Jurić

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 6. 3. 2015.