Max sucht den Superstar (Max traži zvijezdu)

U OŠ Cestica se 15. svibnja 2015. već petu godinu zaredom održalo natjecanje pod nazivom „Max sucht den Superstar“. To je talent show na njemačkom jeziku u kojem su ove godine sudjelovale čak 23 osnovne škole s područja Republike Hrvatske i Republike Slovenije.

Organizatori natjecanja su Europski kulturni krug (EKULT) i OŠ Cestica uz potporu zaklade Donauschwäbische Kulturstiftung des Landes Baden-Württemberg, Središnjeg ureda za školstvo u inozemstvu pri Ambasadi Republike Njemačke, Goethe Instituta, Školske knjige te Općine Cestica.

Pravo sudjelovanja imaju sva djeca osnovnoškolskog uzrasta, a učenici se mogu natjecati u pjevanju, plesu, glumi, komediji i drugim talentima, pod uvjetom da postoji jasna povezanost s njemačkim jezikom.

Naši učenici Helena Leskovar i Mihael Žunec  iz 7.a razreda su ove godine probili led iz naše škole i zajedno se sa učiteljicom njemačkog  jezika (Jadrankom Petrač) prijavili na natjecanje. Pjevali su popularnu pjesmu „Love the way you lie“ od Rihanne i Eminema, ali naravno na njemačkom jeziku „Ich liebe wie du lügst“ Ta pjesma zbilja postoji, provjerite na Youtube-u. ;)

S nama su, kao članice žirija, bile Sanja Kolačko i Mateja Kundija, također iz 7.a razreda. Njihov zadatak je bio da, nakon svih izvedbi dodijele po 3, 2 i 1 bod školama koje su im se najviše dopale, osim, naravno vlastitoj školi. Isto to su činile i ostale škole pa je ove godine prvo mjesto osvojila OŠ Vjenceslava Novaka iz Zagreba, drugo mjesto OŠ Cestica, a treće OŠ I. K. Sakcinskog iz Ivanca.

A mi? Mi smo se, uz ostalih još 19 škola odlično zabavili, upoznali nove ljude i dobili nove ideje za ubuduće.

Jadranka Petrač

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 22. 5. 2015.