Mostovi prijateljstva ponovo spojili različite kulture

Predstavljanje slikovnice „Baula mog djetinjstva“  i promocija predstave „Titiz i džomet“ održala se 20. svibnja 2015. u OŠ Izidora Poljaka u Donjoj Višnjici.

Organizatori ove promocije i predstave su: Međunarodni klub prijatelja i „Jasmin“-bošnjački dječji časopis za pouku i zabavu Zagreb, kao dio programa Dani otvorenih vrata za udruge i projekta Mostovi prijateljstva-„Isti a različiti“ jer je veličina u čovjekoljublju, mislima, osjećajima i različitostima .Program za slobodno vrijeme bio je namijenjen :djeci, mladim talentima  i svim ljubiteljima knjige i multikulturalnih sadržaja.

Pozdravni govor održale su gospođa Slavica Cingesar, ravnateljica škole, Milka Knežević, predsjednica Međunarodnog kluba prijatelja, Donja Višnjica-Lepoglava. Azra Mehić,urednica bošnjačkog dječjeg časopisa za pouku i zabavu „Jasmin“, i urednica slikovnice „Baula mog djetinjstva“, govorila je o izradi  i tiskanju same slikovnice.

Ilustratorica slikovnice   govorila je o ilustriranju slikovnice i svojoj ljubavi prema umjetnosti i prenošenju stečenog znanja.

Promovirana je i priča iz spomenute slikovnice na bošnjačkom jeziku, kao interaktivna i edukativna predstava  koju su uprizorili glumci ; vezir - Dražen Šivak nagrađivani zagrebački glumac , titiz ( škrtica) – Faruk Krkalić  i džomet (velikodušan) Timur Krkalić.

Promociji i predstavi koja  se održala u OŠ Izidora Poljaka u Donjoj Višnjici  prisustvovala su  s knjižničarkom djeca nižih razreda  iz  OŠ Andrije Kačića Miošića,  Donja Voća i učenici OŠ Izidora Poljaka, Višnjica.

Djeca su pozorno slušala i gledala predstavu i upoznala dio bošnjačke narodne nošnje i izraze bošnjačkoga jezika.

Urednica i ilustratorica su pozvale male gledatelje da naslikaju ili napišu za časopis utiske o slikovnici i predstavi, najbolji će biti uvršteni u časopis.

Na kraju je glumac Dražen Šivak pročitao i jednu pjesmu učenice  OŠ Izidora Poljaka  naslovljenu „Ljubav“ jer  Međunarodni klub prijatelja promiče: poštivanje različitosti,prijateljstva s narodima,mir ,ljubav,toleranciju i dialog.

Biljana Jurić

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 25. 5. 2015.