Tradicija i suvremenost

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta 16. je godinu pokrovitelj projekta „Tradicija i suvremenost“ te izložbi u kojima sudjeluju sve osnovne škole u Republici Hrvatskoj. Organizator projekta je Udruga učitelja likovne izobrazbe (UHULI) – organizacija koja djeluje na području likovne kulture u predškolskim, osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama u Republici Hrvatskoj. Cilj djelovanja Udruge je razvijanje teorije i prakse likovnog odgoja likovne kulture i izobrazbe od ranog i predškolskog do osnovnoškolskog i srednjoškolskog odgoja i obrazovanja u RH. UHULI je članica međunarodne organizacije za odgoj i obrazovanje s pomoću umjetnosti − International  Society for Education through Art (InSEA) pa se odnosi na hrvatsko školstvo na području likovnog obrazovanja u međunarodnoj InSEA-i. Svojim djelovanjem Udruga se zalaže za programirano poticanje likovnog odgoja i obrazovanja, estetske osjetljivosti i vizualne kompetencije dječjega likovnoga stvaralaštva u kojem se ističu vrijednosti slobode, nacionalne svijesti i ravnopravnosti, očuvanja prirodne i kulturne baštine RH, kao i upoznavanje s različitostima europskih i svjetskih tradicija, kultura prirode i očuvanja čovjekova okoliša. Tisućama učeničkih radova iz osnovnih škola i centara za učenike s posebnim potrebama iz cijele Hrvatske, kao i iz hrvatskih škola u inozemstvu, koji svake godine stižu za izložbu iznova se potvrđuje važnost takve izložbe te se podiže svijest o važnosti likovne i vizualne kulture i umjetnosti dječjega likovnoga izražaja i kreativnosti.

Svake se godine redovito  i naša škola javlja na ovu izložbu  likovnim radovima naših učenika.

Već nekoliko puta, usprkos jakoj konkurenciji, u uži izbor je prosudbeno povjerenstvo uvrstilo i radove iz OŠ Andrije Kačića Miošića  - Donja Voća.

Ove godine, profesor Likovne kulture, Danko Merin, poslao je na natječaj 12 radova učenika viših razreda te su dva rada izložena na izložbi u Muzeju Mimara u Zagrebu koja je bila otvorena za javnost od 14. svibnja do 22. svibnja 2016. Ovogodišnja izložba učeničkih likovnih radova bila je posvećena očuvanju baštine tradicijske i suvremene umjetnosti arhitekture Republike Hrvatske, a najbolje radove napravile su Ivana Kočet iz 5.a razreda te Doris Bolčević iz 7.a razreda. izbor još 3 likovna rada iz škole u Bednji gdje profesor Danko Merin također zaposlen, potvrđuje kontinuitet kvalitete u radu našeg profesora i njegovih učenika.

Veselimo se njihovu uspjehu!

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 19. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »