Suradnja voćanske učeničke zadruge „Hižica“ i Međunarodnog kluba prijatelja

Učenička zadruga „Hižica“  pridružila se kao projektni partner Međunarodnom klubu prijatelja iz Donje Višnjice u projektu prijavljenom pri  Vladi Republike Hrvatske-Uredu za udruge pod nazivom Dani otvorenih vrata udruga.To je trodnevno događanje koje organizira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske,s ciljem približavanja javnosti programa i projekata od interesa za opće dobro koje provode udruge u Hrvatskoj.

Krajem svibnja organizirana je radionica  pod nazivom“Staro za novo“za članove Učeničke zadruge s ciljem da se učenicima prikaže kako se od starih i rabljenih materijala mogu napraviti novi,funkcionalni i lijepi odjevni predmeti  i ukrasni modni dodaci .Mladi zadrugari imali su priliku od voditeljice radionice i predsjednice Međunarodnog kluba prijatelja, gđe.Milke Knežević naučiti kako ne treba već nošene odjevne predmete poput traperica,marama ili suknji jednostavno odbaciti u kontejnere za rabljenu odjeću već ih se može na nov način iskoristiti  i kreirati „nove“.

Učenici su vidjeli suknje,torbe i broševe kreirane od recikliranog tekstila a koje su izradile Barbara Knežević,Klaudija Vukman ,Milka Knežević te Jelkica Naglaš te su ,uz pomoć voditeljica i sami pokušali napraviti broševe .

Na kraju je upriličene i modna revija te izbor najljepšeg broša.

Loše vrijeme onemogućilo je prezentaciju ovog projekta na javnom prostoru ispred općinske zgrade kako je bilo zamišljeno prigodom dogovora oko projekta.Tako bi i šira zainteresirana javnost mogla vidjeti što se i kako radi u udrugama i na koji način se mlade poučava čuvanju okoliša i kreativnosti.

No,slične aktivnosti i suradnju MKP i UZ“Hižica“ planiraju nastaviti i u idućim godinama pa će biti prilike da se prezentiraju i na otvorenim prostorima,a na samo u školi.

U Vladin ured za udruge poslane su fotografije te tzv. DOVU putovnice s dojmovima o udrugama .

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 3. 6. 2016.