4.10. DAN ZAŠTITE ŽIVOTINJA – WORLD ANIMAL DAY – WELTTAG DER BEDROHTEN TIERARTEN

Međunarodni dan zaštite životinja obilježava se 4. listopada. Prvi spomen na taj događaj potječe iz 1925. godine, no Svjetski dan zaštite životinja proglašen je 1931. na konvenciji ekologa u Firenci kako bi se naglasio nepovoljan položaj ugroženih životinja. Datum 4. listopada odabran je iz razloga što se toga dana slavi svetkovina Sv. Franje Asiškog, sveca zaštitnika životinja. Tako je Svjetski dan životinja postao važan dan koji je posvećen pravima i zaštiti životinja s posebnim naglaskom na odnosu čovjeka prema životinjama te njihovoj važnosti za život na Zemlji.

Naša škola se ove godine aktivno uključila u obilježavanje tog izuzetnog važnog dana za životinje. Učenici 5.a razreda zajedno s učiteljicama iz njemačkog i engleskog jezika te učiteljicom iz prirode obilježili su taj dan na poseban način.  Podijelili su se u tri grupe te su se izmjenjivali na tri različite stanice – priroda, engleski i njemački jezik. Učili su vrste ugroženih životinja u Hrvatskoj i u svijetu, razloge njihove ugroženosti, razvijali strategije kako im pomoći te su svoje znanje stranih jezika obogatili novim riječima, nazivima životinja na engleskom i njemačkom jeziku. Na kraju radionice, zajedno smo odigrali igru MEMORY gdje su učenici povezivali imena životinja s njihovom slikom te su tako utvrdili poznavanje novog vokabulara.

U prilogu se nalazi igra MEMORY koju možete zaigrati doma i provjeriti svoje poznavanje vrsta životinja i njihove nazive na različitim jezicima.

Fotografije našeg ugodnog i zabavnog druženja možete pogledati u FOTOGALERIJI, a memory  koji smo radili na satu u ppt privitku pod "opširnije".

Učiteljice Sandra, Jadranka i Mateja

Priloženi dokumenti:
Memory__zivotinje.pptx (2.00 MB)

objavio: Biljana Jurić   datum: 7. 10. 2016.

« Studeni 2018 »