Započelo adventsko vrijeme u školi na Voći

Za nadolazeće blagdane učenici i zaposlenici voćanske škole potrudili su se na što prirodniji način ukrasiti unutrašnjost i okoliš škole.
Tome je pridonio i nametnik imela koji je napao nekoliko stabala breza u školskom okolišu koje je trebalo odstraniti .Školski majstor iskoristio je bolesna stabla i izradio nekoliko jelena koji krase prostor ispred škole.Učenicima su drvene životinje prava atrakcija te su se već prvog dana s veseljem fotografirali uz njih.
Ukrasu školskog parka doprinosi i veliki adventski vijenac za kojeg su izrađeni ukrasi recikliranjem starih kutija,CD-ova i sličnih materijala a umjesto pravih svijeća na njemu su postavljeni starinski lampaši s petrolejem koji će danonoćno isijavati svjetlo adventskih svjećica.
Novi voćanski župnik ,vlč.Marko Zadravec imao je čast zapaliti prvu adventsku svijeću  i ukrašavati vijenac.Učenike je lijepim govorom uveo u adventsko vrijeme potaknuvši ih na na činjenje dobra i osjetljivost prema bližnjemu,a družio se i s učiteljima tijekom svojeg prvog pohoda školi.
Ravnateljica ga pozvala i na blagdansku priredbu u školu te na dobru suradnju kakvu je škola imala i s prethodnim župnikom,vlč.Josipom Drvoderićem tijekom njegova službovanja na Voći.
Do blagdana Božića učenici će izrađivati još ukrasa za školske prostore i okoliš,a na nastavi vjeronauka i kroz humanitarne akcije duhovno će se pripremati za Božić.

objavio: Biljana Jurić   datum: 30. 11. 2016.

« Siječanj 2019 »