Posjet osmih razreda Vukovaru

U sklopu obrazovnih aktivnosti, Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“ provodi i dalje projekt „Posjet osmih razreda Vukovaru“ . U sklopu projekta, memorijalna mjesta u Vukovaru obišli su učenici 8.a i 8.b razreda naše škole 7. i 8. prosinca 2016. godine. Pratnja učenicima bile su razrednica 8.a razreda Amila Kačarević i učiteljica povijesti Vlatka Majcen.

Cilj projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“ jest učenike osmih razreda kroz dvodnevne posjete Vukovaru učiti o vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar. Posjet uključuje održavanje predavanja o Domovinskom ratu u skladu s nastavnim programom predmeta Povijest za osme razrede, obilazak svih mjesta sjećanja vezanih za Domovinski rat, prenošenje poruke mira, prihvaćanja različitosti i suosjećanja kroz Školu mira i radionice. Ministarstvo branitelja  financira smještaj, prijevoz i prehranu za sve učenike osmih razreda tijekom posjeta.

U sklopu dvodnevnog posjeta, osim obilaska memorijalnih lokaliteta u Vukovaru, učenici su također posjetiti Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Projekt je ujedno i način socijalizacije u novom okruženju, prilika za upoznavanje običaja, navika i kulture zavičaja u cjelini, kao i poticaj nastavnicima da primjenjuju korelaciju i integraciju nastavnih sadržaja.

Učenici su na ovaj način doživjeli Domovinski rat na sasvim drugačiji način nego kroz predavanja u učionici i smatram da će im ovaj posjet Vukovaru ostati u lijepom sjećanju.

Vlatka Majcen

objavio: Biljana Jurić   datum: 23. 12. 2016.

« Studeni 2018 »