Noć s Andersenom

Noć s Andersenom međunarodni je kulturni događaj utemljen prije petnaest godina u Češkoj, kada je Gradska knjižnica u Pragu odlučila prvi put proslaviti godišnjicu Andersenova rođenja.

Knjižnice širom svijeta odlučile su se pridružiti ovoj lijepoj tradiciji, a ove godine u tome im se pridružila i knjižnica OŠ Andrije Kačića Miošića u suradnji s učiteljicom njemačkoga jezika Jadrankom Petrač. Učenici su na različitim izvorima pronašli informacije o životu i djelu navedenog autora, a zatim su informacije pomoću različitih izvora prevodili na njemački jezik, te izradili plakat kako bi i ostali učenici škole bili upućeni u ovaj događaj. Bajka "Ružno pače" na radionici se čitala na njemačkom i hrvatskom jeziku , a učenici su i odgledali nijemi crtani film.  Izradili su svoju verziju ove bajke  prikazanu u šest ilustracija, uz odabrane ilustracije napisali su mudrosti i izreke koje bi odgovarale događanjima u bajci te ih preveli na njemački jezik. Učenici su također bajku pokušali "staviti" u današnje vrijeme i događaje u bajci usporediti s događajima u današnjem društvu. Cijeli se događaj odvijao  uz ugodnu atmosferu i druženje. Ovim putem zahvaljujemo svima koji su se odazvali.

objavio: Biljana Jurić   datum: 5. 4. 2017.

« Studeni 2018 »