Federsammler - projekt pisanja knjige na njemačkom jeziku

Kao što i sam naslov kaže, ovdje se radi o projektu pisanja knjige na njemačkom jeziku. U projekt smo se, na poziv Goethe Instituta Zagreb, uključili u ožujku 2017., a projekt traje do kraja listopada 2017., kada će biti tiskana i predstavljena knjiga. U projektu pisanja knjige za djecu osnovnoškolskog uzrasta sudjeluje nekoliko škola iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske. Uz OŠ Franje Krežme iz Osijeka iz Hrvatske sudjeluje još samo naša škola sa skupinom učenika i učiteljicama njemačkog jezika. Zadatak nam je već poznate likove iz serije "Die Federsammler" smjestiti u naše krajeve, osmisliti nove likove te predstaviti našu kulturu i povijest. Sve priče iz svih škola sudionika u ovom projektu bit će obuhvaćene u jednoj zajedničkoj knjizi, koju će autori (učenici) ponosno predstaviti na Sajmu knjiga u Beogradu krajem listopada ove godine. A kasnije, po dogovoru, i u Zagrebu.

Vrijedni autori iz naše škole Bruno Stolnik (5.a), Valentina Kanjir (7.a), Ivana Kolačko (7.a), Patrick Stanko (7.a) i Leo Šobak (7.a) marljivo su osmišljavali i pisali priču našeg kraja tijekom proljetnih praznika. Osim pisanja, odlučivat će i o popratnim sadržajima priče - fotografijama, grafikama i izgledu našeg lika - vile Voćanke. Posao pisanja knjige nije lak i ne uključuje samo pisanje, stoga ćemo tijekom sudjelovanja u ovom projektu naučiti i više od očekivanih vještina. Po završetku projekta svi će sudionici dobiti svoj primjerak knjige, kao i čast potpisivanja iste. A takvu priliku ne dobiva baš bilo tko.

objavio: Jadranka Petrač   datum: 28. 5. 2017.

« Studeni 2018 »