Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća

Reciklaža nije gnjavaža! Novo ruho odbačenih predmeta...

Autor: Biljana Jurić, 7. 6. 2017.

Učenici 6.a razreda uključili su se u Eko natječaj – „Otpad odvoji i nagradu osvoji“. Projekt je organiziran od strane Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u suradnji s Ministarstvom zaštite okoliša i energetike. Cilj projekta je educirati djecu o mogućnostima koje nudi obnova i recikliranje korištenih i odbačenih predmeta. Također, to je odličan način  kojim se kod djece stvara i potiče svijest o važnosti očuvanja okoliša i prirode.

Naši učenici su bili zaista kreativni te su koristeći stari novinski papir, plastične boce, slomljeni sat, staru stolicu, iskorišteni papir, stare CD-e napravili četiri nova korisna predmeta. I tako je nastao novi sat, vaza od plastične boce ukrašena komadićima CD-a, stalak od papira za bojice, flomastere, olovke te igra na stoliću „Križić-kružić“ koju su kreativno zamislili kao borbu dva znanstvenika koja se nadmeću u svojim izumima te su je nazvali„Tesla vs Edison“.

Kako je tekao kreativni proces stvaranja novih predmeta, pogledajte u FOTOGALERIJI.

Učiteljice Mateja i Sandra

« Prosinac 2017 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća / Donja Voća 19d, HR-42245 Donja Voća / os-akmiosica-donja-voca.skole.hr / ured@os-akmiosica-donja-voca.skole.hr