Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća

NASTUP NA XX. REŠETERAČKIM SUSRETIMA PJESNIKA

Autor: Biljana Jurić, 19. 9. 2017.

Ove se godine, na jubilarnom XX. Rešeteračkom susretu pjesnika okupilo 60 pjesnika, od kojih je polovica došla iz drugih država. Zahvaljujući Književno likovnom društvu "Rešetari" dva su dana Rešetari bili mjesto u kojem su se susreli hrvatski pjesnici iz zemlje i inozemstva. Rešetari su još jednom, zahvaljujući ovoj hvaljenoj pjesničkoj manifestaciji, bili mjesto ne samo susreta pjesnika iz Hrvatske i pjesnika iz dijaspore koji pišu na hrvatskom jeziku, već i mjesto susreta dragih prijatelja.

Učenici naše škole sudjelovali su i ove godine na  jedinstvenoj  pjesničkoj  manifestaciji, „XX. Rešeterački susreti pjesnika“,koja okuplja mlade i one malo starije pjesnike unutar  i izvan  granica domovine, a odvija se pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović.  I ove godine sponzor mladim pjesnicima koji je omogućio tiskanje zbirke njihovih pjesama pod nazivom „Kapi duše“ bio je gospodin  Antun Kikaš , veliki prijatelj Rešeteračkih pjesničkih susreta i pjesništva.  Učenici naše škole predstavili su se na susretu mladih pjesnika sljedećim pjesmama; Danijela Kukec/Bakini štrukli, Martina Premužić/Anđelik, Melanie Premužić/Dumuvina, Maja Stolnik/Lietni dien. Pozdrave ravnateljice škole, gđe. Rahele Blažević, prenijela je dugogodišnja suradnica škole, gđa Milka Knežević te u svoje ime i u ime škole poklonila Književno-likovnom društvu „Rešetari „ umjetničku sliku.

« Prosinac 2017 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća / Donja Voća 19d, HR-42245 Donja Voća / os-akmiosica-donja-voca.skole.hr / ured@os-akmiosica-donja-voca.skole.hr