Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća

„Trag dobrote: 20 godina Varaždinske biskupije“- terenska nastava vjeronauka

Autor: Biljana Jurić, 23. 10. 2017.

Dana 11. listopada 2017. za učenike šestih i osmih razreda iz Donje i Gornje Voće organizirana je i provedena terenska nastava vjeronauka. Pod vodstvom svojih vjeroučiteljica, Vesne Bugarinović i Valentine Krizmanić, te u pratnji Milene Bolčević, profesorice povijesti i pomoćnice u nastavi u našoj školi, učenici su posjetili izložbu naslovljenu „Trag dobrote: 20 godina Varaždinske biskupije“, u palači Herzer u Varaždinu.

Sudjelovanjem na ovoj izložbi uključili smo se u veliku proslavu 20. obljetnice osnutka naše biskupije, organizatorima smo prenijeli čestitke u ime cijele škole i njezinog vodstva, a sami se duhovno i kulturno obogatili, te utvrdili znanje o liturgijskim predmetima, glazbi i povijesti Varaždinske biskupije. Nakon uvodnih pojašnjenja i tumačenja našeg domaćina, g. Vladimira Cesara, učenici su sami istraživali izloške (multimedijalne projekcije, plakati, liturgijsko ruho, predmeti i knjige) kroz pripremljenu igru lova na skriveno blago.

Nakon same izložbe i slobodnog vremena, posjetili smo i varaždinsku katedralu, gdje nam je domaćin bio  preč. dr. sc. Mario Kopjar, predstojnik Ureda za liturgijski pastoral i sakralnu arhitekturu Varaždinske biskupije. Diveći se umjetničkom bogatstvu i ljepoti katedrale, posvijestili smo koliko smo zapravo blagoslovljeni i sretni što imamo tako vrijednu i znamenitu „crkvu-majku svih naših župnih crkava“. Pomolili smo se sa zahvalnošću kod groba prvog varaždinskog biskupa Marka Culeja, te pred svetohraništem ostavili molitve za naše obitelji, prijatelje, učitelje i sve potrebe koje nosimo u srcima.

Povratak s terenske nastave, u veselom tonu kao i polazak, zaključili smo u poslijepodnevnim satima dolaskom svojim domovima; pomalo umorni, ali ispunjenog srca.

Valentina Krizmanić

« Prosinac 2017 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća / Donja Voća 19d, HR-42245 Donja Voća / os-akmiosica-donja-voca.skole.hr / ured@os-akmiosica-donja-voca.skole.hr