Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća

Svečana priredba povodom postavljanja Stope svetoga Martina

Autor: Biljana Jurić, 15. 11. 2017.

Dan župe ove je godine bio posebno svečano proslavljen i izuzetno nam je drago što su učenici naših obiju škola sudjelovali u programu. Prigodan program učenici su izveli u crkvi svetog Martina biskupa prilikom otkrivanja Stope svetog Martina. Učenice nižih razreda iz Donje Voće, Emily Premužić, Lucija Bolčević, Ema Četrtek i Ema Bosilj, otpjevale su tradicijsku pjesmu "Teče, teče bistra voda", a Danijel Kanjir, učenik 6.a razreda, odsvirao je na sintesajzeru skladbu "Menuet" Johanna Petzolda. Njih je pripremala učiteljica Glazbene kulture Maja Vočanec.
Recitatori iz Donje i Gornje Voće, Karin Cingesar, Ana Sambolec, Lana Stolnik, Kristijan Kukec, Emil Patrčević i Rikardo Mihalinec, kazivali su vlastite pjesmice koje su napisali tijekom mjeseca listopada na literarnim radionicama u školi na zadanu temu lika svetog Martina, jeseni, proštenja i slično. Literarne radionice vodile su učiteljice Marijana Švetak i Dubravka Tuđan, te učiteljica Irena Šipek koja je pjesmice lijepo oblikovala na voćanski dijalekat.
U završnom djelu školskog programa, prigodnim govorom i recitacijom bivše učenice škole, prisutnima se obratila ravnateljica škole, gospođa Rahela Blažević.

Učenička zadruga „Hižica“ uključila se u projekt postavljanja stope sv. Martina svojim kreativnim radovima koje je izložila na prodajnom štandu u subotu i nedjelju ispred  crkve.

Ovim putem učenička zadruga se zahvaljuje svojim vanjskim suradnicima, keramičarki Klaudiji Vukman i licitarima iz Klenovnika, obitelji Gladović na nesebičnoj pomoći. Također  se zahvaljujemo i svima Vama koji u raznim prigodama razgledate naš štand, kupite pokoju sitnicu i tako donacijama pomažete naš rad.

U skladu sa porukama sv. Martina kao simbola dijeljenja, odlučili smo dio novčanih sredstava donirati u projekt „Škole za Afriku“. Učenička zadruga će uplatiti 400,00 kuna.

Hvala svima još jednom!

Dubravka Tuđan

« Prosinac 2017 »

CMS za škole logo