Županijska smotra Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Blago danu koji počne mirisima kruha...

Naša škola sudjelovala je i ove godine 14. listopada na Županijskoj smotri Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje na Franjevačkom trgu u Varaždinu.

Organizator je bila Varaždinska županija u suradnji s Varaždinskom biskupijom, a domaćin je ove godine bila Osnovna škola Šemovec.

Našu školu predstavljale su učenice Lana Stolnik, Valerija Četrtek i Lidija Kukec s vjeroučiteljicama Valentinom Krizmanić i Vesnom Bugarinović.

Na prignom štandu bile su izložene različite vrste kruha, peciva, kolača i tradicionalnih jela našega voćanskog kraja. Vrijedne ruke naše školske kuharice te majke naši učenika i učiteljice pripremile su zlijevke, pogače, štrukle od repe i tikve, pitu od špinata i čvaraka, trgance od hajdinoga brašna i biskvitnog kolača.
Pekara Klasje iz Lepoglave darovala je za tu prigodu svoje krušne proizvode.

Članovima stručnog povjerenstva i uličnim šetačima osobito se dojmio estetski izgled izloženog te su vrlo rado kušali sve naše specijalitete.

Na kraju su predsjednik Županijske skupštine gospodin Alen Runac zajedno s ravnateljicom Osnovne Škole Šemovec, gospođom Hižak, te prečasnim Kopjarom podijelili zahvalnice i prigodne simbolične poklone svim školama koje su sudjelovale na ovogodišnjoj Smotri.

Vesna Bugarinović

objavio: Biljana Jurić   datum: 14. 10. 2017.

« Studeni 2018 »