Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća

Izvedena vježba evakuacije i spašavanja u našoj školi

Autor: Biljana Jurić, 24. 11. 2017.

U suradnji s Dobrovoljnim vatrogasnim društvom Donja Voća u našoj je školi 10.11.2017. održana  vježba evakuacije i spašavanja.

Cilj vježbe je bio praktična provjera Plana evakuacije i spašavanja, kako su osposobljeni djelatnici i polaznici škole za postupanje u slučaju izvanrednih situacija, a promatrala se i brzina intervencije žurnih službi te potreba mijenjanja Plana evakuacije kako bi isti postao što operativniji.

Sukladno čl.60. Zakona o zaštiti na radu, poslodavac je dužan organizirati i osigurati evakuaciju i spašavanje osoba za slučaj iznenadnog događaja koji može ugroziti njihovu sigurnost i zdravlje te osposobiti osobe koje će provoditi evakuaciju.

Tako su učenici i zaposlenici bili izazvani „iznenadnim događajem požara u prizemlju školske zgrade“.

Dim se vrlo brzo širio cijelom zgradom te su, prema Planu evakuacije i spašavanja, vrlo hitro u pratnji svojih učitelja, izašli na školsko igralište i pratili tijek aktivnosti.

Vatrogasci su stigli u rekordnom roku, iznijeli unesrećenog i gasili požar.

Učenici su sa zanimanjem pratili tijek cijele aktivnosti, a posebno iznenađenje su im bili mladi vatrogasci koji su njihovi susjedi i dojučerašnji učenici škole.

Zainteresirani učenici mogli su ući u vatrogasna vozila i pokušati sami gasiti požar.

Nakon vježbe, ravnateljica je s voditeljem i suautorom Plana vježbe Danijelom Godinićem, višim vatrogasnim časnikom 1.klase, kao i s nazočnim vatrogascima, analizirala uspješnost provedene vježbe te sastavila zapisnik.

Vježba je ocijenjena uspješnom te će se iduća organizirati još interesantnijom uz posudbu posebne opreme iz Županijske vatrogasne postrojbe.

« Prosinac 2017 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća / Donja Voća 19d, HR-42245 Donja Voća / os-akmiosica-donja-voca.skole.hr / ured@os-akmiosica-donja-voca.skole.hr