Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća

Terenska nastava u Vukovaru

Autor: Biljana Jurić, 4. 12. 2017.

Terenska nastava učenika osmih razreda započela je dolaskom u Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar. Učenici su slušali predavanja "Domovinski rat" i "Bitka za Vukovar" te su posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Nakon smještaja u hostel "Dubrovnik" učenici su imali slobodno vrijeme za razgledavanje grada i disko večer.
Drugog dana boravka u Vukovaru učenici su posjetili memorijalne lokacije: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put - Put spasa, Mjesto sjećanja - Vukovarska bolnica '91, izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Masovnu grobnicu Ovčara. Terenska nastava završila je Školom mira i kvizom za učenike - porukama mira, nenasilja i tolerancije, porukama na kojima se može graditi budućnost naše zemlje.
Učenici su bili izuzetno dobri i zainteresirani. Upoznali su se s vrijednostima Domovinskog rata i značaja bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske.

Marijana Švetak, Milena Bolčević, Dubravka Tuđan

« Veljača 2018 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća / Donja Voća 19d, HR-42245 Donja Voća / os-akmiosica-donja-voca.skole.hr / ured@os-akmiosica-donja-voca.skole.hr