„Hrvatska kakvu želimo“: mali likovnjaci Martina i Jasmin iz PŠ Gornja Voća osvojili 2. i 3. mjesto

Učenici 3.b razreda PŠ Gornja Voća ostvarili veliki uspjeh na županijskoj razini u okviru nagradnog natječaja „Hrvatska kakvu želimo“

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Agencijom za odgoj i obrazovanje u sklopu procesa izrade Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine organiziralo je Nagradni natječaj za dječje literarne i likovne radove na temu „Hrvatska kakvu želimo“. Na razini Varaždinske županije, kao regionalni koordinator bila je zadužena Agencija za razvoj Varaždinske županije – AZRA d.o.o. za organizaciju i odabir najboljih djela dječjeg stvaralaštva, kao i za osiguravanje i podjelu nagrada.

U kategoriji Likovni radovi učenika od I. do IV. razreda ocjenjivački odbor je na županijskoj razini odabrao tri najbolja likovna rada, među kojima je učenica Martina Žuna osvojila 2. mjesto, a Jasmin Cingesar 3. mjesto. Riječ je o učenicima 3.b razreda Područne škole Antuna Gustava Matoša Gornja Voća Osnovne škole Andrije Kačića Miošića Donja Voća čija je mentorica Monika Žugec, učiteljica razredne nastave.

U ponedjeljak, 26. ožujka 2018. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u okviru spomenutog natječaja za sve finaliste iz svih županija Lijepe naše održana je, pod dojmljivim vodstvom Luke Bulića, svečana dodjela nagrada uz prigodni zabavni program i izložbu najboljih dječjih likovnih i literarnih radova. Ovom događanju bila je prisutna resorna ministrica Gabriela Žalac te predstavnica Agencije za odgoj i obrazovanje Zdenka Čukelj.

Monika Žugec

objavio: Biljana Jurić   datum: 3. 4. 2018.

« Travanj 2018 »