Terenska nastava u Zagrebu

15.5.2018. učenici 1. – 4. razreda matične i područne škole bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Plan terenske nastave realiziran je prema sljedećem planu: posjet kazališnoj predstavi Crvenkapica u Dječjem kazalištu Trešnja, posjet Tehničkom muzeju Nikola Tesla i Zoološkom vrtu Maksimir. Nakon tople i poučlne  priče o Crvenkapici s dodacima suvremenog izričaja u tekstu i izvedbi, a s vrlo jasnom porukom, učenici su posjetili  Tehnički muzej. U muzeju su proširili svoje znanje kroz odjele: rudarstvo, vatrogastvo, prometna sredstva i pčelarstvo. Boravak u muzeju bio je vrlo impresivan za sve učenike što se moglo uočiti na  izrazima njihovih lica, a naročito kretanje kroz rudnik u dužini od 300 m. Učenici su mogli saznati  i doživjeti sve pojedinosti vezane uz rad u rudniku. Trenutak iznenađenja bilo je odjel pčelarstva i pogled u staklenu košnicu  i život pčela. Odlazak u zoološki vrt uvijek  budi naročit interes i pažnju učenika. Pojedinosti o životinji, ime , obitavalište istraživali su uz pomoć učiteljica na informacijiskim pločama uz nastambe. Ni neočekivana proljetna kiša nije umanjila dječju znatiželju i tijek terenske nastave. Kratak predah , odmor i sladoled slijedio je  u Maksimiru. U Donju Voću  vratili smo se poslije 18 sati.

Ankica Belcar

objavio: Biljana Jurić   datum: 21. 5. 2018.

« Kolovoz 2018 »