IZLOŽBA "TRADICIJA I SUVREMENOST"

Izložba je nastala kroz tematski natječaj na kojem je sudjelovalo oko 200 osnovnih škola i centara za odgoj i obrazovanje s više od 2000 radova. Na izložbi radova odabranih kroz natječaj, koja se tradicionalno održava u zagrebačkom Muzeju Mimara, izlaže se preko 300 dječjih likovnih radova. Učenicima čiji su radovi nagrađeni i pohvaljeni uručene su nagrade i pohvalnice, a također i njihovim učiteljima likovne kulture, učiteljima razredne nastave i školama. Na otvorenju ovogodišnje izložbe posvećene graditeljstvu i okruženju kao skupu različitih likovno-problemskih zadataka s kreativnim sposobnostima mišljenja i odnosom učenika prema arhitekturi i očuvanju hrvatske prirodne baštine bili su podijeljeni i katalozi koji prate ovu izložbu. Cilj cjelokupnog projekta je podizanje ekološke svijesti kreativnim likovnim izražavanjem djece.

Učenici naše škole i ove su se godine uz vodstvo mentora, Danka Merina, prijavili za izložbu dječjih likovnih radova "Tradicija i suvremenost" koja se održava u Muzeju Mimara. Među 300 izloženih radova izložen je i rad naše učenice Paule Šipek.

Organizator ove izložbe dječjih likovnih radova je Udruga hrvatskih učitelja likovne izobrazbe - UHULI, Zagreb, a pokrovitelj je Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

objavio: Biljana Jurić   datum: 5. 6. 2018.

« Kolovoz 2018 »