SUDJELOVANJE UČENIKA OŠ ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA NA XXI. REŠETARAČKOM SUSRETU PJESNIKA

Rešetarački susret pjesnika manifestacija  je koja pjesništvom povezuje domovinsku i iseljenu Hrvatsku, te mlađi i stariji naraštaj pjesnika.  Već dobar niz godina tu dolaze Hrvati koji pišu pjesme na hrvatskom jeziku širom svijeta. Jezik je najvažnija poveznica domovinske i iseljene Hrvatske i zato ovaj festival pjesme i hrvatske riječi ima posebno značenje.

Rešetari su 15. rujna 2018. bili središte okupljanja hrvatskih pjesnika iz cijeloga svijeta, kao i članova Književno likovnog društva Rešetari iz Rešetara. I ove godine generalni pokrovitelj susreta je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, a uz nju Središnji državni ured za Hrvate izvan Hrvatske te Brodsko- posavska županija. Organizatori su već tradicionalno Hrvatska matica iseljenika i rešetaračko Književno likovno društvo, a supokrovitelj i suorganizator Općina Rešetari.

Učenici OŠ Andrije Kačića Miošića i PŠ Antuna Gustava Matoša tradicionalno se svake godine zajedno sa svojim mentorima prijavljuju na „Rešetaračke susrete pjesnika“. Radovi učenika redovito su objavljivani  u zbornicima dječje poezije. Ovogodišnji  zbornik dječje poezije nosi naslov  „Rumenilo riječi“, a u njemu su objavljene pjesme sljedećih  učenika ; Karin Cingesar, Dorijana Štekovića, Lidije Kukec, Denisa  Korneta. Svi učenici i mentori nagrađeni su zbornikom pjesama.

objavio: Biljana Jurić   datum: 19. 9. 2018.

« Prosinac 2018 »