Županijska smotra Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje 2018.

Ovogodišnja Županijska smotra Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje održana je 20. listopada u Varaždinu na Franjevačkom trgu.

Srednja škola "Arboretum Opeka", kao domaćin smotre, koordinirala je sva događanja.

Uz našu školu sudjelovalo je još 28 osnovnih škola, 6 srednjih škola i Centar za odgoj i obrazovanje "Pahinsko" Ivanec.

Našu školu predstavljale su učenice Lana Stolnik, Valerija Četrtek i Lidija Kukec u pratnji vjeroučiteljica Petrice Hojski Belić i Vesne Bugarinović.

Program održavanja svečanosti bio je uobičajeni kao i proteklih godina. Uređenje izložbenog prostora, formiranje svečane povorke i zajednički odlazak svih sudionika smotre do Varaždinske katedrale. Svetu misu zahvalnicu predvodio je naš domaći svećenik, velečasni Miro Denac na što smo izuzetno ponosni. Po završetku svete mise održan je svečani i kratak program otvaranja smotre.

Naš bogato uređeni štand obilazili su građani te nakon prosudbe stručnog povjerenstva i kušali s velikom znatiželjom naša već tradicionalna jela voćanskoga kraja. Domaći kukurzni kruh, pogaču iz krušne peći, orehnjaču, makovnjaču, biskvitne kolače, zlijevku od kukuruznog i hajdinog brašna, pitu od jabuka, namaz od sira i bučinih koštica pripremile su vrijedne i marljive ruke naše školske kuharice, učiteljica te dobročinitelja našega mjesta.

I ove godine Pekara Klasje iz Lepoglave za tu nam je prigodu pripremila svoje krušne proizvode.

Pobjednik ovogodišnje smotre je Osnovna škola Vinica.

Mi smo zadovoljni i ispunjeni samim time što smo sudjelovali i svojim doprinosom uljepšali dan i razveselili veliki broj prijepodnevnih šetača i posjetitelja smotre.

Vesna Bugarinović

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 5. 11. 2018.

« Ožujak 2024 »