Radionica Obiteljskog centra Varaždin u OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća i PŠ Antuna Gustava Matoša, Gornja Voća

U srijedu, 8.12.2010. god. u OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća i PŠ Antuna Gustava Matoša , Gornja Voća održana je radionica Obiteljskog centra Varaždin na temu „Živim život bez nasilja“. Radionicu je vodila gospođa Vlatka Prstec, a na radionici je sudjelovao i djelatnik PU varaždinske, gospodin Mario Medenjak.

Biljana Jurić

Za više informacija o ovoj obavijesti molim kliknuti na "opširnije"!

Hvala

Radionica Obiteljskog centra u OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća i PŠ Antuna Gustava  Matoša, Gornja Voća

Senzibilizirati javnost, ali i same žrtve nasilja da prijavljuju nasilnika, jedan je od glavnih ciljeva kampanje “Živim život bez nasilja”, koja se provodi. Predavanjima su obuhvaćene gotovo sve srednje škole u županiji, te neke osnovne škole .Nasilje je naučeno ponašanje i to je nešto s čim se nismo rodili. Rodimo se s agresivnim impulsom, ali nasilje nasilnik uči. Jedini način da nasilnik bude motiviran za promjenu je da mu bude izrečena ili kazna zatvora ili da ostane bez obitelji ili da bude javno osramoćen. Drugim riječima, možemo modificirati svoje ponašanje i svakodnevno možemo birati hoćemo li biti pozitivni ili negativni, hoćemo li biti nasilni ili ne i to je poruka ove kampanje ne samo djeci i mladima, već cijeloj javnosti, napomenula je djelatnica Obiteljskog centra. Gospodin Mario Medenjak podijelio je učenicima letke u sklopu akcije „Živim život bez nasilja“, ali je spomenuo i bitnu činjenicu da je za veliku većinu nasilnih slučajeva pokretačka sila alkohol i razne droge, te tom prigodom ujedno učenicima podijelio i letke koje izdaje Ured za suzbijanje zlouporabe droge. Na radionici je sudjelovala i sama ravnateljica škole, gđa. Rahela Blažević, ukazujući djeci na važnost ovoga i još nekih problema u njihovoj okolini.

Svake školske godine stručna suradnica defektologinja, Ksenija Čretni educira učenike svih razreda OŠ Andrije Kačića Miošića i PŠ Antuna Gustava Matoša o temi „Živim život bez nasilja“ što smatramo izuzetno korisnim .

U drugom školskom  polugodištu djelatnici Obiteljskog centra u OŠ Andrije Kačića Miošića i PŠ Antuna Gustava Matoša provesti će još jednu od svojih radionica pod nazivom „Nasilje među vršnjacima“.
                                                                         Biljana Jurić

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 13. 12. 2010.

« Ožujak 2024 »