Čestitka u drvetu ispred škole u Donjoj Voći

Ispred Osnovne škole Andrije Kačića Miošića u Donjoj Voći, u tjednu prije Uskrsa ,nastala je neobična drvena čestitka koju je na ravnateljičin poticaj izradio školski majstor,stolar Stjepan Stolnik.

Naime,i prošle školske godine majstor je razveselio učenike ,ali i žitelje Općine Donja Voća lijepom uskršnjom dekoracijom od drveta koja se sastojala od drvenih zečića i gnijezda sa šarenim balonima koji su predstavljali jaja.

„Ove godine odlučili smo iskoristiti drvenu kućicu s natpisom naše škole kao prostor za osmišljavanje uskrsne instalacije te sam majstora zamolila da izradi veliko i mala drvena jaja obojana u vesele boje te zečiće s tužnim očima koji ,na neki način,simboliziraju tugu što učenika nema u školi.Željeli smo im pokazati da nam ova novonastala situacija u kojoj zbog Covida 19 ne možemo zajednički slaviti Uskrs u školi ne može pokvariti nadolazeći blagdan,ali i pokazati da mislimo na njih i kad nisu fizički s nama u školi“, istaknula je ravnateljica Rahela Blažević.

Učenicima,učiteljima i roditeljima koji sada rijetko posjećuju školsko okružje stavljena je slika instalacije kao web-čestitka te poslana i poslovnim partnerima škole.Škola je dobila niz pohvala od svih koji su vidjeli ovo kreativno djelo darovitog majstora koji je prekrasnim drvenim instalacijama također razveselio učenike u nekoliko prethodnih godina u prigodi Božića ili Uskrsa.

I untrašnjost škole prigodno su ukrasili učenici i učiteljice prije odlaska iz škole radi uspostave nastave na daljinu.Iskoristili su prošlogodišnje ukrase,ali i osmislili nove te su posjetitelji škole bili ugodno iznenađeni kako škola odiše blagdanskim ozračjem iako u njoj trenutno dnevno radi samo dvoje dežurnih zaposlenika.

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 15. 4. 2020.

« Ožujak 2024 »