Poštovani roditelji,učenici i učitelji,

redovita nastava u novoj školskoj godini započet će u ponedjeljak,7.9.2020.godine prema Modelu A-nastava većinu vremena u školi,a po potrebi dio nastave na daljinu.Molim vas da detaljno proučite Preporuke.. kao i Upute...kako bismo svi zajedno bili informirani o zdravstveno-epidemiološkoj i odgojno-obrazovnoj komponenti važnoj za naše učenike kao i za nas osobno i naše obitelji.
Autobusni prijevoz odvijat će se na isti način kao i prošle godine uz obvezu da učenici uvijek sjede na istom mjestu te nose masku.Preporučujemo roditeljima ,koji su u mogućnosti, da učenike dovoze do škole,a učenici koji nisu daleko od škole mogu dolaziti pješice jer je boravak na zraku itekako preporučljiv.Ulazak u školu odraslim osobama nije dozvoljen bez velike i izričite potrebe,a na školskom dvorištu molimo da poštujete razmak od druge djece i roditelja te da nosite maske.Iznimno,prvi dan može s prvašićem doći jedan roditelj.
Raspored prijevoza bit će na ovoj stranici,ali potpuno je isti kao i prošle školske godine.Učenici nižih razreda ulaze na glavni ulaz,a učenici viših na sporedni ulaz u školu.Prehrana će se odvijati i dalje uz razmak i dezinfekciju i to za 1.i 2.razred od 9.00-9.20h,za 2.i 3.razred od 9.20 h do 9.40 h,za 5.i 6.razred od 9.40 h do 10.00h te za 7.i 8.razred od 10.00h do 10.20 h.U Gornjoj Voći prehrana je moguća u jednom odmoru za sve učenike .
Nastavni satovi neće se skraćivati jer ne radimo u dvije smjene,a prioritet ima redovita i izborna nastava te aktivnosti koje se izvode s jednom grupom učenika.Miješanje razreda trenutno nije dozvoljeno te će se ostale aktivnosti odvijati kroz nastavu na daljinu.
Prvi nastavni dan neće biti nastave nego će učenici samo dobiti upute od razrednika i podići svoje udžbenike.Stoga molimo da ponesu torbu i papuče te jednu bilježnicu u kojoj će svakog dana upisivati temperaturu koju će im roditelji izmjeriti prije polaska u školu.Molimo da imate kod kuće uvijek pripremljen toplomjer te upišete izmjerenu temperaturu i datum.Ukoliko dijete ima povišenu temperaturu,ne šaljete ga u školu dok liječnik ne utvrdi uzrok povišene tjelesne temperature.
Učenici će u školi dobiti dvije perive maske ,a jednu moraju svakodnevno nositi u čistoj vrećici sa sobom i nositi je prilikom odmora i susreta s drugom djecom iz škole.Na nastavi u svojoj učionici ne trebaju nositi maske.Svaki učenik sjedit će u svojoj klupi na najvećem mogućem razmaku od druge djece koji je moguće osigurati u učionici.U tu svrhu bit će nabavljene dodatne klupe.
Poštovani roditelji,draga djeco i učitelji,čeka nas neizvjesna školska godina u kojoj ćemo se svi prilagođavati situaciji i morati međusobno surađivati te biti vrlo disciplinirani kako bismo sačuvali zdravlje .Želim svima puno uspjeha i strpljenja kako bismo napravili sve što je u našoj mogućnosti za dobrobit sviju nas i naše zajedničko zdravlje.
S poštovanjem
                                                          Rahela Blažević,prof.

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 1. 9. 2020.