preskoči na sadržaj

Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća

 > Naslovnica
Vijesti

SVEČANOST DODJELE NAGRADA NAJUSPJEŠNIJIM UČITELJIMA I UČENICIMA U ŠK.GOD. 2016./17.

Autor: Biljana Jurić, 7. 7. 2017.

Kao i prethodnih godina,tako je i pri kraju ove školske godine ravnateljica nagradila sve one učitelje i zaposlenike tehničkog osoblja za koje je smatrala da su se istaknuli u svojem radu s učenicima ili u nekim drugim projektima koji su se provodili u školi ili izvan nje.

Projektnih aktivnosti i natjecanja bilo je puno te smo se na mnoge od njih prijavljivali i ostvarili lijepe rezultate .U humanom,međuljudskom,ravnopravnom i partnerskom odnosu bez iscrpljujućeg pritiska, ravnateljica je poticala kreativnost i međusobno podijeljenu odgovornost za sve poslove koji se obavljaju u školi među svojim zaposlenicima koordinirajući i organizirajući proces rada tako da se ostvare što bolji rezultati obzirom na ograničavajuće okolnosti u kojima naša škola djeluje/područje od posebne državne skrbi,rad na dvije lokacije,70% učenika putnika ,80% zaposlenika koji putuju,općenito mali broj učenika u obje škole koji je u stalnom padu,značajan broj učenika s posebnim i individualiziranim potrebama,nedostupnost predškolskog odgoja i  instrukcija kao  i drugih aktivnosti  na maloj udaljenosti za djecu i mlade,nedostatak sportske dvorane… ).

No,unatoč poteškoćama,radilo se puno i vrijedno i taj je trud učenika i zaposlenika primijećen i nagrađen uz Dan škole koji je proslavljen svečanom priredbom  i zajedničkim roštiljem u matičnoj školi .

Tom prigodom nagrade /bežični miš/ primili su učenici koji su zastupali školu na županijskim ili međunarodnim natjecanjima i projektima:

1.Antonio Prašnički-2.mjesto na županijskom natjecanju iz Tehničke kulture-Elektrotehnika

2.Dijana Kralj-istaknut rad u Učeničkoj zadruzi od županijske do državne razine,županijsko natjecanje    Geografija

3.Valentina Kanjir-istaknut rad u Učeničkoj zadruzi od županijske do državne razine

4.Melanie Premužić,Martina Premužić i Ivana Kolačko-aktivnosti u dramskoj i literarnoj grupi,na projektu pisanja knjige na njemačkom jeziku,na knjižničarskim aktivnostima,sportskim i drugim aktivnostima u školi i izvan nje

Učenici  2.b razreda Leon Bosilj,Josip Jakopanec,Simona Kukec i Martina Žuna nagrađeni su vrijednom knjigom kao i učenici 3.b Darija Bunić,Marina Kornet,Danijel Kukec te Ana Potisk a knjigom su nagrađene i Patricia Plantak te Dijana Kralj iz 8.a razreda

Pisane pohvalnice za odličan uspjeh i uzorno vladanje dobilo je 78 učenika.

Ravnateljica je čestitala svim učenicima na postignutim rezultatima podsjetivši ih u svojem govoru na mnogobrojne aktivnosti u kojima su sudjelovali te im je podijelila zahvalnice i priznanja koja su pristigla do Dana škole.

 

Nakon posljednje sjednice,nagrađen je i trud učitelja.Nagrade su primili:

1.Posuda za hlađenje vina:

VLADO PLANTAK-za razvijanje športskog duha i poticanje zdravih navika življenja te 2.mjesto za djevojčice na županijskom natjecanju u košarci

TOMISLAV ČAVLEK-za njegovanje tehničke radoznalosti kod učenika,2.mjesto na županijskom natjecanju iz elektrotehnike,sudjelovanje u međunarodnom projektu izrade automobila GO CAR GO

DANKO MERIN-za njegovanje likovne senzibilnosti kod učenika,sudjelovanje na županijskoj smotri  te estetsko uređenje škole

STJEPAN STOLNIK-za angažman u Učeničkoj zadruzi i projektu GO CAR GO te estetskom uređenju škole i okoliša

2.Anđeo-unikatna keramika Klaudije Vukman

ZDENKA GODINIĆ-dugogodišnji izvrstan rad u Učeničkoj zadruzi te pristup učenicima s posebnim potrebama

VLATKA MAJCEN-za kreiranje novih suvenira u Učeničkoj zadruzi,organizaciju Noći muzeja te obiljžavanja Dana sjećanja na Vukovar,Dana branitelja Varaždinske županije  i Dana priznanja RH

JADRANKA PETRAČ-za nastup na Europskom danu jezika u Varaždinu,organizaciju Večeri njemačke poezije za učitelje i učenike iz županijskih škola,za sudjelovanje na Dramskim igrama na njemačkom jeziku,za uključivanje u međunarodni projekt pisanja knjige na njemačkom jeziku s osam učenika naše škole,za nastup na glazbenom spektaklu na njemačkom jeziku“Max traži zvijezdu“,za organizaciju i provedbu Njemačke jezične diplome za učenike te posjet udruge EKULT iz Zagreba nastavi njemačkog jezika u školi,za sustavan interes na usavršavanju za nastavu u zemlji i inozemstvu

BILJANA JURIĆ-za organizaciju međunarodnog projekta „Čitanje ne poznaje granice“ te nacionalnih projekata za poticanje čitanja i izbor najčitača,za organizaciju Dana hrvatskog jezika  i poetske večeri u školi uz donošenje Deklaracije o položaju i nazivu hrvatskoga jezika,za izniman angažman u projektima Učeničke zadruge te za uređivanje školske web stranice

MATEJA SMILJANEC-za angažman u projektu o zaštiti vodozemaca ,projektima recikliranja,projektima o zaštiti kukaca te kreativno osmišljavanje ljekovitog kutka i druge projekte zaštite biljaka i životinja naših krajeva

3.Unikatna keramička posuda Klaudije Vukman

DUBRAVKA TUĐAN-za brižnost i njegovanje dijalektnog izričaja kod učenika,za njegovanje dramskog izraza,nastupe na županijskim i međudržavnim susretima

4.Unikatni akvarel akademskog slikara Danka Merina s motivom crkve

VESNA BUGARINOVIĆ-za izniman angažman oko nastupa škole na „Danima kruha“ u Varaždinu,za estetsko osmišljavanje uređenja škole uz vjerske blagdane te za njegovanje čovjekoljublja i bogoljublja kod učenika

KSENIJA ČRETNI-za provođenje preventivnih programa s učenicima,za izniman angažman oko pomoći učenicima s posebnim potrebama i osiguravanja pomoćnika u nastavi

5.Nagrade u vidu sitnijih,unikatnih darova i knjiga dobili su:

MARIJANA ŠVETAK—za brižnost i njegovanje dječjeg dramskog i literarnog izraza

MARTINA DUKARIĆ-za kreativan rad u nastavi i razvoj interesa za filateliju kod učenika

NAVENKA MATIJAČIĆ-za inovativnost u provođenju projekata  u nastavi  na engleskom jeziku

MAJA VOĆANEC-za izniman trud u njegovanju dječjeg glazbenog izričaja i nastupa na priredbama

MONIKA ŽUGEC-za brižnost i njegovanje učeničkog literarnog i likovnog izričaja

DALIA ŠIPEK-za inovativan pristup u poučavanju te osmišljeno obilježavanje značajnih datuma vezanih uz nastavni predmet Geografiju

SANDRA LJUBLJANOVIĆ-za inovativnost u provođenju međunarodnih projekata na engleskom jeziku i angažman u projektu“Otisak srca“

IRENA ŠIPEK-za istraživački rad na voćanskom mjesnom govoru te brižnost i njegovanje dijalektne riječi i fotografske baštine voćanskih ljudi

ADRIANA TAUČER-KUKEC-za njegovanje dječjeg likovnog izraza i izradbu „Slovarice moga kraja“

NIKOLINA KRALJ  i MILENA BOLČEVIĆ-za brižnost i trud prema učenicima s posebnim potrebama u projektu“Uz tebe sam“

6.Kućne potrepštine

BOŽICA STOČKO,ĐURĐA STANKO i ANA DENAC –kuharica i čistačice pohvaljene su  i skromno nagrađene za održavanje reda i čistoće te uređivanje školskog okoliša, a kuharica i za kreiranje zdravijih jelovnika za učenike

Na kraju je ravnateljica istaknula da su i ostali učitelji vrijedno radili,ali u zahtjevnijim predmetima u kojima treba više intelektualnog rada i napora u školi i kod kuće,teže je doći do zapaženijeg rezultata.Osim toga,učenici se nerado uključuju u dodatnu nastavu jer to znači ostajanje u školi i nakon redovite nastave a kako su već gladni i umorni,radije se odvezu kući.Obzirom da su učitelji-putnici u velikom postotku kao i učenici,ponovni dolazak na ovakve aktivnosti  iziskivao bi plaćanje dvokratnog i prekovremenog rada  te putnih troškova za učenike i učitelje što bi za školu bilo skupo te teško obrazloživo.Mogućnost kuhanja ručka za učenike koji bi željeli ostati na takvim aktivnostima  u matičnoj školi postoji,ali ga trebaju financirati roditelji te će im prijedlog biti prezentiran tijekom mjeseca rujna.

 




Edukativni Portal Sjedi 5

Na stranicama portala Sjedi 5 nalazi se velika količina edukativnog materijala za učenje i poučavanje, lektira, i oko osam stotina edukativnih igara iz područja nastavnih predmeta Hrvatskog jezika, Matematike, Fizike, Kemije…

Za posjet  portalu molim kliknite sljedeći link.

Web Portal Sjedi 5


Kampanja za upis u prvi razred srednje škole
ŠKOLE DOMAĆINI Kontakt osoba
(ravnatelj  škole domaćina)
  ŠKOLE SUDIONICI Br. učenika u 8. raz.
1. OŠ Ludbreg   1. Osnovna škola Ludbreg 95
  Kristina Stanko 2. Osnovna škola Veliki Bukovec 36
   17.03.2014.  VPN: 254 3. Osnovna škola Sveti Đurđ 46
ponedjeljak, 18 sati tel: 810-834, fax: 810-834 4. Osnovna škola Martijanec 26
  os-ludbreg-001@skole.t-com.hr   UKUPNO 203
         
2. OŠ Novi Marof   1. Osnovna škola Novi Marof 125
  Anđelko Bošnjak 2. Osnovna škola Podrute 20
 18.03.2014.  VPN: 233 3. Osnovna škola Ljubešćica 23
utorak , 18 sati tel: 611-215, fax: 611-470 4. Osnovna škola Beletinec 14
  osnovi.marof1@vz.t-com.hr   UKUPNO 182
         
3. OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice Goranka Štefanić 1. OŠ Varaždinske Toplice 54
VPN: 228 2. Osnovna škola  Svibovec 28
   19.03.2014.  tel: 634-055, fax: 205-557   UKUPNO 82
srijeda, 18 sati os-varazdinske-toplice-001@skole.htnet.hr      
         
4. OŠ Visoko Nada Horvat 1. Osnovna škola Breznički Hum 16
  VPN: 235 2. Osnovna škola Visoko 20
 20.03.2014. tel: 628-113, fax: 628-150 3. Osnovna škola Bisag 8
četvrtak, 18 sati os-visoko-001@skole.htnet.hr   UKUPNO 44
         
5. OŠ Ante Starčevića Lepoglava   1. OŠ "Ante Starčević" Lepoglava 49
  Ratko Tomić 2. OŠ "Ivan Ranger" Kamenica 26
   21.03.2014. VPN: 226 3. OŠ"Izidor Poljak" Višnjica 32
petak, 18 sati tel: 791-095, fax:770-096 4. OŠ"Franjo Sert" Bednja 31
  os-ante.starcevica@vz.t-com.hr   UKUPNO 138
         
6. OŠ  I. Kukuljevića    Sakcinskog Ivanec                 Damir Jagić 1. Osnovna škola " I. Kukuljević Sakcinski" Ivanec 124
  VPN: 245 2. OŠ"M. Ožegović" Radovan 25
   24.03.2014. tel: 784-440, fax: 781-330 3. Osnovna škola "Grof Janko Drašković" Klenovnik 15
ponedjeljak, 18 sati os-ivanec-001@skole.htnet.hr 4. Osnovna škola "A. Kačić Miošić" Donja Voća 25
      UKUPNO 189
         
7. OŠ Petrijanec   1. Osnovna škola Cestica 49
  Draženka Skupnjak 2. Osnovna škola Petrijanec 53
   25.03.2014. VPN: 209 3. Osnovna škola Vinica 31
utorak, 18 sati tel: 714-044, fax: 208-808 4. Osnovna škola Sračinec 64
  os-petrijanec-001@skole.htnet.hr   UKUPNO 197
         
8. OŠ Vidovec Predrag Mašić 1. Osnovna škola Vidovec 55
  VPN: 208 2. Osnovna škola Tužno 33
   26.03.2014. tel: 741-717, fax: 741-307 3. Osnovna škola "Gustav Krklec" Maruševec 62
srijeda, 18 sati os-vidovec-001@skole.htnet.hr   UKUPNO 150
         
9. OŠ Gornji Kneginec  Miljenko Rožmarić 1. Osnovna škola Gornji Kneginec  60
  VPN: 224 2. Osnovna škola "Petar Zrinski"  Jalžabet 29
   27.03.2014. tel: 690-445, fax: 209-510 3. Osnovna škola Šemovec 23
četvrtak, 18 sati os-kneginec-gornji@vz.t-com.hr 4. Osnovna škola Trnovec 49
    5. OŠ "Vladimir Nazor"  Sveti Ilija 41
      UKUPNO                                202
         
10. Druga gimnazija   1. I. Osnovna škola Varaždin 69
    Varaždin Zdravka Grđan 2. II. Osnovna škola Varaždin 94
  VPN: 2319 3. III. Osnovna škola Varaždin 55
   28.03.2014. tel: 330-844, fax: 330-842 4. IV. Osnovna škola Varaždin 67
petak, 18 sati   5. V. Osnovna škola Varaždin 43
  ss-varazdin-502@skole.t-com.hr 6. VI. Osnovna škola Varaždin 85
    7. VII. Osnovna škola Varaždin 39
      UKUPNO                                452
         
    UKUPNO 1839

 


Tražilica
Kalendar
« Prosinac 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Anketa
Kako vam se sviđa web www.skole.hr?




Oglasna ploča
Forum
Korisni linkovi



Arhiva dokumenata
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: nema podataka
CMS za škole logo
Osnovna škola Andrije Kačića Miošića Donja Voća / Donja Voća 19d, HR-42245 Donja Voća / os-akmiosica-donja-voca.skole.hr / ured@os-akmiosica-donja-voca.skole.hr
preskoči na navigaciju