U petak, 17. svibnja 2024. održan je talentshow " Max traži zvijezdu" u OŠ Cestica, kojeg organizira spomenuta škola i udruga za popularizaciju njemačkog jezika Ekult.

Zadaci projekta Max sucht den Superstar su:

– popularizacija njemačkoga jezika koji je na našim prostorima geografski, povijesno, kulturno i tradicijski najprisutniji svjetski strani jezik

– senzibilizirati jezičnu svijest uz  pomoć glazbe i poticati  slušanje kao temelj za jezičnu kompetenciju

– jačanje samopouzdanja pri uporabi njemačkoga jezika

– upoznavanje učenika i učitelja drugih škola iz regije te otvaranje vrata za moguće druge zajedničke projekte

Ove godine sudjelovale su 22 osnovne škole iz Hrvatske, a prvo mjesto osvojila je II. OŠ Varaždin.

Naše učenice Melissa Cikač Pintatić iz 7.a i Emily Premužić iz 8.a sudjelovale su po drugi put, ove godine s pjesmom "Krank" grupe Have.

Bile su opet odlične u svom nastupu!